LTV ēterā būs jauns raidījums bērniem par zinātni «Brīnumu laboratorija»

Krāšņi eksperimenti un stāsti par interesantām tēmām – to visu varam sagaidīt jaunajā zinātniski izklaidējošā raidījumā bērniem “Brīnumu laboratorija”. Raidījums filmēts AHHAA centrā Tartu, Igaunijā, to vadīs Latvijas Universitātes profesors, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs.

Pirmais raidījums gaidāms jau šī gada 25. martā plkst. 8.00 Latvijas Televīzijas (LTV) kanālā LTV7. To astoņas sestdienas pēc kārtas pārraidīs krievu valodā ar tulkojumu latviski.

Raidījuma producents Kristaps Valdnieks atzīst, ka, lai gan raidījuma pamata auditorija ir bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem, tas noteikti būs interesants visai ģimenei. “Brīnumu laboratorijā” vienkāršā, jautrā un interesantā veidā tiks stāstīts par kosmosu, elektrību, cilvēka ķermeni un citām saistošām tēmām. Turklāt tiks demonstrēti arī iespaidīgi eksperimenti. 

"Raidījumu filmējām AHHAA centrā Tartu, Igaunijā, un šo vietu izvēlējāmies apzināti: tas ir visprogresīvākais un interesantākais zinātnei veltītais muzejs visā Baltijā, un tas paredzēts tieši bērnu auditorijai. Šeit mūs uzņēma ar lielu ieinteresētību, un jutām, ka muzeja darbiniekiem raidījuma saturs rūp ne mazāk kā mums," stāsta Valdnieks. 

Katrā raidījumā skatītājiem būs iespējams redzēt trīs eksperimentus un vairākus sižetus par tēmām, kas saistīti ar zinātni.

Tiks skaidrots, kā tiek filmēti kino triki, gan arī tas, kā izskatās kosmoss. “Brīnumu laboratorijas” vadītājs būs Latvijas Universitātes profesors, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs. Viņš lieliski pārzina visus raidījumā redzamos eksperimentus, turklāt spēj tos izskaidrot arī bērniem saprotamā valodā.

“Ir svarīgi, lai jau no mazotnes bērni un jaunieši pievēršas eksaktajām zinātnēm. Kosmoss, elektrība, ūdens un gaiss - tās visas ir tēmas, kuras apskatīsim raidījumā," saka Kaščejevs.

Viņam palīdzēs AHHAA centra darbiniece Jūlija Pintšuka, kura centrā ir atbildīga par visu eksperimentu nodaļu. Pirmo reizi Latvijas Televīzijas vēsturē viens no raidījuma vadītājiem būs īsts robots - Oskars. Viņš ikdienā “dzīvo” zinātnes centrā un priecē apmeklētājus, bet šoreiz aktīvi piedalīsies raidījuma veidošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti