«Lobuo i nalobuo» - jauna dzejas grāmata bērniem latgaliski

Dzejniece Ineta Atpile-Jugane aprīlī - Latgales un latgalisko notikšanu mēnesī - simboliski un ar pārliecību, ka latgaliešu valoda jāiemīl kopš agras bērnības, saviem lasītājiem (maziem un lieliem) piedāvā  dzejoļu grāmatu bērniem "Lobuo i nalobuo". Grāmata tapusi kopā ar meitu Agnetu Jugani (10 gadi), kura ilustrējusi mammas dzejoļus, radot  saspēli starp vārdu, krāsu, iespēju darboties,  spēlēties, radoši tvert visu, kas notiek mums apkārt,  arī pavadīt laiku ar bērniem, šoreiz tandēmā - mamma un meita.

Grāmatā lasāmi dzejoļi latgaliešu valodā, to ilustrācijas - Agnetas interpretācijā par “lobuos i nalobuos” tēmu. “Kas ir lobuo i nalobuo? Atbilžu variantu var būt ļoti daudz un dažādi… Šoreiz tās ir rociņas un  daudz kas, ko varam ar tām paveikt. Un ne tradicionālajā labā-kreisā izpratnē, bet gan bērnam vienkāršāk izprotamā un no dzīves ņemtā interpretējumā – lobuo i nalobuo, turklāt domāt un radoši tvert pasauli sev apkārt,” saka grāmatas autore Ineta Atpile-Jugane.

“Lobuo i nalobuo” ir dzejnieces otrā dzejoļu grāmata bērniem, pirmā grāmata “Otkon giunu sapynus” iznāca 2015.gadā. Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības, Rēzeknes novada pašvaldības atbalstu. Grāmatu izdevusi "Latgolys entuziastu grupa Biļdis", tā tapusi SIA "Latgales Druka".

Ieskatīšanās grāmatā:

  • "Latgolys dīnys" ietvaros 27. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā plkst.13.00 (6.stāvā);
  • “Muzeju nakts 2019” ietvaros  18. maijā plkst. 19.30 – 22.00 radošās darbnīcas veidolā Latgales kultūrvēstures muzejā, kā arī citviet Latgalē.

“Mums katram tās ir divas - mūsu rociņas, un ir tik daudz labu un iedvesmojošu lietu, ko mēs varam darīt, izmantojot tās. Vai tām vienmēr jābūt labām un paklausīgām? Vai tām reizēm var būt ļauts viss, ko tās grib? Tikai darot un ļaujoties, var atklāties brīnumi”, saka Ineta.  Par to un daudz ko citu gan jaunajā grāmatā, gan kopā darbošanās un tikšanās brīžos ar grāmatas autori Inetu un ilustratori Agnetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti