LNB simtgades jubilejā aicina uz «Latvijas skolas somas» radošajām darbnīcām

Sveicot Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) 100.jubilejā un bagātinot bibliotēkas svinību programmu 31.augustā, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus uz radošām nodarbībām, kas mācību gada laikā pieejamas programmā “Latvijas skolas soma”.

Radošajās nodarbībās bērni un jaunieši klātienē varēs gan gūt priekšstatu par mākslas un kultūras daudzveidību, gan radoši darboties un veidot paši savus mākslas darbus.

Rīta pusē, no plkst.10.30 līdz 12.30, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra (LLMC) rīkotajā meistarklasē “Kā ideja kļūst par mākslas darbu?” pusaudžiem (no 12 gadu vecuma) mākslinieces, tēlnieces un kuratores Gundegas Evelones vadībā būs iespēja ar neparastiem radošiem paņēmieniem noskaidrot, kas ir laikmetīgā māksla un kā to radīt, ja pie rokas nav mākslas darbu radīšanai piemērotu materiālu. LLMC mākslas vēstnese Lana Zujeva ievadīs meistarklasi ar īsu stāstu par laikmetīgo mākslu. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot Google formu.

Jaunāko klašu bērni (1.–3. klase) un viņu vecāki aicināti apmeklēt “Bikibuka” radošo darbnīcu no plkst.12.30 līdz plkst.14.00 1.stāva Draugu telpā, kur bērni varēs radīt savu “Bikibuku” – ilustrētu dzejas grāmatiņu, kā arī iepazīt ilustratora, dzejnieka un redaktora profesijas. „Bikibuka” darbnīcu vadīs dzejniece Inese Zandere kopā ar vienu no “Bikibuku” māksliniecēm Rebeku Lukošus. Izdevniecības “Liels un mazs” radītajā “Bikibuka” sērijā iznākusi 101 grāmatiņa, kurās ietverti visu paaudžu iemīļoti dzejoļi ar latviešu mākslinieku veidotām ilustrācijām mūsdienīgā vizuālā veidolā. Interesentus aicina iepriekš pieteikties darbnīcai, nosūtot e-pastu uz [email protected]

Latvijas Fotogrāfijas muzeja rīkotajā darbnīcā “Mans fotostāsts” bērni un jaunieši (no 10 gadu vecuma) varēs veidot personīga rakstura foto esejas, pievēršot uzmanību stāstu daudzveidībai, kompozīcijai, rakstiskajam elementam, komentējot izvēlētās fotogrāfijas un radot mākslas darbus grāmatu vai plakātu formātā. Foto esejas tiks veidotas no muzeja rīcībā esošām fotogrāfijām, lai, izmantojot attēlus, kuri liecina par pagātni, paustu mūsdienīgu redzējumu par pasauli, kurā dzīvojam. Darbnīca notiks no plkst.15.00 līdz plkst.17.00 1.stāva Draugu telpā, to vadīs māksliniece un fotogrāfe Linda Muižniece. Pieteikties darbnīcai aicina, sūtot e-pastu uz [email protected].

Nodarbību dalībniekiem visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

Dienas laikā LNB ēkā un priekšlaukumā apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, vērot koncertus, filmu seansus un piedalīties citās aktivitātēs ar saukli “Pastāvēs, kas draudzēsies!” Ieeja visās norisēs bez maksas. Plašāka informācija par Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinībām LNB mājaslapā.

Šīs nodarbības Latvijas skolām mācību gada laikā tiek piedāvātas programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Kultūras ministrijas mājaslapā pieejams bērniem un jauniešiem paredzētu kultūras un mākslas norišu apkopojums ar teju 1500 piedāvājumiem teātra, mūzikas, muzeju, dizaina, kino un citās kultūras jomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt