LMA studenti radījuši bilžu grāmatu sēriju bērniem un pusaudžiem - «Daba»

"Daba" ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studentu veidota bilžu grāmatu sērija bērniem un pusaudžiem. Grāmatas no 23. aprīļa līdz 10. maijam apskatāmas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Visas sērijas grāmatas ir bilžu grāmatas bez teksta (“silent book” - angļu), tādējādi stāsti par dabu tiek stāstīti tikai vizuālā valodā - gluži tāpat, kā mēs lielākoties uztveram dabu. Sērijas ietvaros jaunie ilustratori stāsta par dabu no dažādiem skatpunktiem, parādot to, cik dažāda ir dabas loma mūsu dzīvē.

Daba ir bezgalīgs iedvesmas avots neparastiem stāstiem, plaši interpretējot dabas jēdzienu un tā būtību. Vai bebrs ir labs santehniķis? Kas var izaugt no brīnumainām sēklām? Kā draudzēties diviem magnētiem, un ko ezis var iesākt ar atkritumu kalnu? To visu jūs uzzināsiet jauno mākslinieku radītajās grāmatās! Apjomīgajā 23 bilžu grāmatu izstādē būs aplūkojami arī ilustrāciju oriģināli, sniedzot izstādes apmeklētājiem iespēju salīdzināt oriģinālu ilustrāciju un tipogrāfiski drukāto versiju.

Linda Jakobsone-Višķere

Jau ceturto gadu LMA Grafikas katedras studenti sadarbībā ar platformu "Latvian Literature" piedalās Boloņas Bērnu grāmatu tirgū Itālijā. Studentu radītie ilustrētie stāsti no 1. - 5. aprīlim bija apskatāmi Latvijas stenda ekspozīcijā un guva tirgus apmeklētāju ievērību. Dalība Boloņas Bērnu grāmatu tirgū četru gadu laikā ir nesusi vērā ņemamus augļus, jo ik gadu kāds no LMA jaunajiem ilustrācijas talantiem nonāk Latvijas vai ārvalstu izdevēju uzmanības lokā, piedāvājot māksliniekiem veidot ilustrācijas profesionālās izdevniecībās.

Ar studentu darbiem tuvāk varēs iepazīties radošajā darbnīcā bērniem, kuru vadīs četras no izstādes grāmatu autorēm - Evija Pintāne, Līva Ozola, Kristīne Martinova un Kristiāna Doroščonoka.

Evija Pintāne

Izstādē piedalās: Aija Pastare, Aleksandra Runde, Anita Rupeika, Anna Dzērve, Dina Danosa, Elīna Krima, Evija Pintāne, Guna Poga, Ingrīda Ivane, Jūlija Blaževiča, Katerina Namavīra, Katrina Eihe, Kristiāna Doroščonoka, Kristīne Martinova, Linda Jākobsone-Viškere, Līva Ozola, Mārtiņš Dziļums, Renāte Kloviņa, Santa Senkāne, Svens Neilands, Valentin Orange, Vivianna Maria Stanislavska

Izstādes atklāšana 2019. gada 23. aprīlī plkst. 15.00. Radošā darbnīca notiks sestdien, 27. aprīlī, plkst. 13.00, ieeja - bez maksas.

LNB Draugu telpas darba laiks un adrese:

Latvijas Nacionālā bibliotēka Mūkusalas ielā 3, Rīgā.
Pirmdien, piektdien, sestdien - 11.00 - 16.00.
Otrdien, trešdien, ceturtdien - 11.00 - 18.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti