Liepājas teātrī top mini sēriju cikls bērniem par puteklīti Patakoļako

Liepājas teātrī uzsākts  darbs pie mini sēriju cikla bērniem par puteklīti Patakoļako filmēšanas. Paredzētas aptuveni 20 sērijas, kuras veido režisors Mārtiņš Kalita un sižeta autore Rasa Bugavičute-Pēce, paziņojumā presei informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Puteklīte Patakoļako ir senas teātra putekļu dzimtas atvase, kuras pārziņā ir virpuļošana teātra prožektoru gaismā un skatītāju degunu kņudināšana brīžos, kad tas vismazāk tiek gaidīts. Šobrīd, kad teātrī izrādes netiek rādītas un garlaicība pārņēmusi puteklītes prātu, Patakoļako ir izlēmusi apciemot savus draugus - bērnu izrāžu tēlus (Putnubiedēkli, Resnīti, krustmāmiņu Kukurūzvālīti, lācēnu Mišku un citus). Ceļojumā pie draugiem Patakoļako aicina līdzi visus mūsu skatītājus, jo draugi ir tie, kuri allaž palīdz atrisināt nebūšanas un sajusties omulīgāk.

„Ja kādam rodas jautājumi par Patakoļako vārdu, tad viss ir pavisam vienkārši. Kad Patakoļako piedzima, māmiņa viņu gribēja saukt par Patu, tētis par Koļu, vecmāmiņa, to izdzirdot, iesaucās "ko?!", un vectētiņš apmierināti pieņēma lēmumu – Patakoļako,” stāsta R. Bugavičute-Pēce.

Puteklītes lomā iejūtas aktrise Everita Pjata-Gertnere, kura par darbu šajā projektā saka: „Jūtos kā teātra mazais gariņš. Lielu entuziasmu dod tas, ka ir un būs iespēja iepriecināt teātra mazos apmeklētājus, kas ir brīnišķīgi skatītāji. Man pašai arī šis ir aizraujošs izaicinājums meklēt sevī jaunas šķautnes, izteiksmes līdzekļus, kā sarunāties ar teātra skatītāju. Teātra puteklīte Patakoļako ir optimistisks delveris, kurš nebaidās būt tāds kāds ir. Puteklīte ir mazliet apjukusi, jo pierastie ikdienas pienākumi, kas paaudžu paaudzēs pildīti, uz laiku ir atlikti sakarā ar ārkārtas stāvokli valstī. Tādēļ viņa zinātkāri dodas ciemos pie saviem draugiem, izmantojot to, ka ir puteklīte un var aizceļot jebkur. Ar mērķi iegūt jaunas un interesantas zināšanas, apgūt dažādus jaunus, praktiskus darbiņus un izzināt jaunas iespējas sevi izklaidēt.”

Sērijām palīdz tapt arī Dainars Albužis, Milda Ziemane, Ēriks Gertners, Anna Kalita un Liepājas teātra aktieru kolektīvs. Sērijas būs iespējams vērot Liepājas teātra ''Youtube'' kanālā un mājaslapā, pirmā sērija tiek plānota 31. maijā!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti