Kultūras ziņas

Andrejs Osokins un Ieva Parša ieraksta jaunu albumu

Kultūras ziņas

Kārļa Kazāka atmiņas par muzikālo velobraucienu

“Sapraši un nesapraši” virtuālās dekorācijās

Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvojis digitāls iestudējums bērniem «Sapraši un nesapraši»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pie skatītājiem atgriežas izrādes digitālajā vidē. Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvojis iestudējums bērniem “Sapraši un nesapraši”, kas, atšķirībā no ierastajām izrāžu videoversijām, ir radīts kā digitāls mākslas darbs. Un aktieri tajā spēlē digitālās dekorācijās.

Liepājas teātra virtuālais iestudējums bērniem „Sapraši un nesapraši” ir par bērniem, kuru ģimenei pievienojas adoptēts brālis. Bērni dodas ceļojumā, kur sastopas ar pārsteigumiem un pārbaudījumiem. Un, kā atzīst iestudējuma režisors Dmitrijs Petrenko, stāsts ir par vēl ko citu.

Iestudējumā piedalās jaunie Liepājas teātra aktieri, starp kuriem arī lugas autore Kintija Stūre.  Jauniešiem šis patiešām ir meistarības pārbaudījums, jo ikreiz nākas spēlēt digitālās dekorācijās, kuras redzamas skatītājiem, bet aktieriem nākas tās tikai iztēloties. Šīs koncepcijas, kā arī animācijas un kostīmu autors ir video mākslinieks Andris Vētra.

Katru reizi virtuālā teātra zāli var piepildīt aptuveni 50 skatītāji. Autori izceļ to kā plusu. Izrāde notiek reālā laikā ''Zoom'' platformā, un tā ir iespēja redzēt skatītāju reakciju, kā arī komunicēt ar viņiem.

“Tas ir tik simpātiski redzēt, ka bērns ir kopā ar mammu vai tēti. Varbūt smieklīgi un pamācoši,” pauž režisors Dmitrijs Petrenko.

“Sapraši un nesapraši” ir iekļauti Liepājas teātra digitālajā repertuārā, un šobrīd zināms, ka nākamā izrāde ir plānota 5. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti