Dienas ziņas

Pievienoto novadu domju ēkas tukšas nepaliks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas pludmalē katru dienu noklīst kāds bērns

Liepājas pludmalē ik dienu bērni aizklīst no vecākiem; dala speciālas aproces

Šovasar Liepājas pludmales glābšanas dienestam teju katru dienu ir nācies meklēt no vecākiem noklīdušus bērnus. Tāpēc pludmalē ieviests jaunums – iespējams saņemt bērniem domātās bezmaksas aproces, uz kurām norādīt vecāku kontaktinformāciju. Tajās iestrādāts arī ultravioletā starojuma indikators.

Kā liecina pagājušā gada statistika, Liepājas pludmalē fiksēti 77 pārkāpumi par nepieskatītiem bērniem, kuri vieni paši atrodas ūdenī, bet 25 gadījumos bērni noklīduši no vecākiem. Pludmales glābšanas dienests secināja, ka šosezon situācija jau ir sliktāka, jo no vasaras sākuma teju katru dienu nācies meklēt pa kādam noklīdušam bērnam.

Biežākie iemesli tam ir tas, ka vecāku uzmanību novērš mobilais telefons, grāmatu lasīšana vai satiktas paziņas. 

“Tu vari runāt ar savu draudzeni; bērns ir blakus. Tu pagriezies, un bērns jau ir devies savās pastaigu gaitās. Šī problēma šogad ir ļoti aktuāla. Tieši mūsu pludmalē. Vakar bija situācija, ka pazuda bērns. Un no šejienes viņš bija aizceļojis līdz otrai glābšanas stacijai. Bērni pārvietojas ļoti ātri. Mēs viņu atradām, atdevām vecākiem, izskaidrojām, ka tomēr vecākiem vajag bērniņus pieskatīt,” pastāstīja Pludmales glābšanas dienesta instruktors Ritvars Šēnvalds.

Lai noklīdušu bērnu varētu vieglāk atrast, kopš pagājušās nedēļas pludmales glābšanas dienestā vecāki var izņemt bezmaksas aproces, uz kurām norādīt savu kontaktinformāciju. Ideja aizgūta no Rīgas pašvaldības policijas, bet Liepājā pieejamās aproces pielāgotas pludmalei.

Aproces ir ūdens drošas, un tajās iestrādāts ultravioletā starojuma indikators, kas atkarībā no intensitātes maina krāsu.

Daļa pludmalē satikto atpūtnieku ar maziem bērniem norādīja, ka nav dzirdējuši par šīm aprocēm, bet tie, kuri bija, atzīmē, ka problēmu tās nemazina. Tomēr bērnus atrast būšot vieglāk.

“Man mazā ir diezgan ātra: vienu momentu viņa šeit ir, vienu momentu nav. Lai gan viņa tiek pieskatīta 24/7, bet drošībai noder,” sacīja Gundega.

“Droši vien ļoti noderīgi, lai mazais neaizklīst. Maziem jau patīk aizklīst ātri no vecāku redzesloka,” sacīja Kristīne.

Nepilnas nedēļas laikā, proti, no 7. līdz 12. jūlijam kopumā izņemtas 258 aproces.

Liepājas glābšanas dienests atgādina, ka aproce nepasargā no bērna aizklīšanas.

Tāpēc vecākiem, atpūšoties pie jūras ar atvasēm, jāvelta visa uzmanība bērnam, nepārtraukti  paturot viņu redzeslokā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt