Liepājas Leļļu teātris mazos skatītājus iepriecinās ar divām pirmizrādēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Liepājas Leļļu teātrī gaidāmas divas pirmizrādes – svētdien, 28.novembrī,  “Ziemassvētku vecīšu dumpis” – šī būs Aleksandra Jonova izrādes versija krievu valodā. Otra pirmizrāde būs par slovēņu rakstnieces Janas Baueres grāmatas “Mežlaumiņa Baigajā biezoknī” stāstu varoni – ragaino mežlaumiņu Ežumillu. Ežumillas un meža biezoknī mītošo zvēriņu piedzīvojumus režisējusi Laila Kirmuška, pirmizrādes – 4. un 5.decembrī, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.

Lai gan mazajā Liepājas Leļļu teātrī nav atsevišķas krievu trupas, teātris saviem krieviski runājošajiem skatītājiem regulāri piedāvā izrādes krievu valodā. Izrādes idejas autors un režisors Aleksandrs Jonovs norāda, ka Pirmā advente ir īstais brīdis atgādināt svarīgu dzīves patiesību – neatkarīgi no tā, vai esi bērns  vai pragmatisks pieaugušais, ticības un cerības spēks ir vajadzīgs visiem: “Ticībai un cerībai  ir liels spēks, lai  virzītu mūsu dzīves. Pieauguša cilvēka pragmatisms piezogas nemantot un slāpē mūsu dzīves enerģiju. Pieaugušajam šo pacēlumu no pragmatiskā stāvokļa līdz mirdzumam acīs ir ļoti grūti panākt. Izrāde ir mēģinājums mirdzumu bērnu acīs saglabāt pēc iespējas ilgāk un veidot ķēdes reakciju no bērniem uz vecākiem, padarot to pielipīgu arī viņiem," skaidro Jonovs.

Izrāde veidota kā pārsteigumu lādīte – māksliniece Kristīne Martinova tai radījusi košu, krāsainu un detaļām pārbagātu, Adventa kalendāram  līdzīgu scenogrāfiju, kur katra mazā lodziņa atvēršana piedāvā jaunu pasauli un ir negaidīts pārsteigums, savukārt gaidīšanas svētku svētsvinīgumu un pacilātības sajūtu uzbur dziesmu tekstu autores Valērijas Jonovas un komponista Rustama Bagirova veikums.

Tikpat liela pārliecība par spēju mainīt ierasto lietu kārtību dota neparastajai laumiņai Ežumillai. Vairums no mums spēj iztēloties mīļas, maigas un spārnotas laumiņas, kuras ar vienu spārnu vēzienu spēj darīt brīnumus. Bet kāda vara ir mazai, nešpetnai laumiņai ar ragiem? Žiperīgās būtnes “ragaino” raksturu spilgti atklāj mākslinieces Gitas Petas radītās leļļu skices un smalkās partera lelles.  Nejauši nokļuvusi Baigajā  biezoknī,   Ežumilla rada lielu sajukumu un virkni neparastu notikumu, kuri uz visiem laikiem izmaina dzīvi  Baigajā biezoknī.

Lailas Kirmuškas iestudējums “Mežlaumiņa Baigajā biezoknī” ir Baltijā pirmais slovēņu rakstnieces Janas Baueres mežlaumiņas stāstu lasījums uz leļļu teātra skatuves.           

Izrādes ir iekļautas programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti