Liepājas Leļļu teātris ģimenes ar bērniem aicina uz brīvadabas izrādi un zvaigžņu medībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Liepājas Leļļu teātris 19. septembrī skatītājus aicina uz kosmisku brīvdabas izrādi un kopīgām planētu un zvaigžņu medībām, kam  rudens tumšie vakari ir ļoti piemēroti, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.

19. septembra vakarā no 21.00 līdz 23.00, kad lielie vēji būs norimuši un mākoņi izklīduši, Liepājas Leļļu teātris un astronomijas entuziasts Daumants Vidiņš ģimenes ar bērniem aicina iepazīt Visuma noslēpumus un piedalīties zvaigžņu un planētu medībās Liepājas Zirgu salā pie jaunatvērtās Dabas mājas.

Tieši šajās dienās Zemei ir pietuvojies un labāk vēl par Jupiteru ir saskatāms Marss. Tāpat pasākuma laikā trenēsies saskatīt gan vislabāk pamanāmos Lielos Greizos ratus un Dvīņu zvaigznāju, gan citas mazāk zināmās zvaigžņu kopas. Kā tumšajās rudens debesīs vislabāk saskatīt un atpazīt planētas, zvaigznājus un Zemes pavadoņus, to pulksten 21.00 stāstīs un ar astronomu un laika vērotāju knifiem dalīsies Daumants Vidiņš.

Vakaru pulksten 21.30 turpinās  Liepājas Leļļu teātra jaunākā izrāde skolas vecuma bērniem “Ilgonis un (Vis)visums”. Izrāde ir saistošs un informatīvi piesātināts vēstījums par kosmosu un cilvēka alkām  izzināt un vienmēr meklēt atbildes uz jautājumiem par Visuma pirmssākumiem un savu izcelsmi. Izrādes iedvesmotājs un zinātniskais konsultants ir Latvijā labi zināmais astronoms Ilgonis Vilks. Viņa prototips uz skatuves, zinātnieks Ilgonis Vilciņs  kosmosa izziņai  iedvesmo arī izrādes centrālos tēlus – astrosuņus Kosu un Mosu. Brīvdabas izrādes dalībnieki varēs sekot suņu aizraujošajiem piedzīvojumiem, Saules sistēmas iepazīšanai un pazušanai  melnajā caurumā.  

Pēc izrādes pulksten 22.30 sanākušie vērēs nodoties debesu ķermeņu atpazīšanai caur Liepājas Raiņa 6. vidusskolas  teleskopa aci un augšupielādētajām viedierīču aplikācijām ''Star Walk'' un ''GeoSatWach'', kā arī aplūkot Dabas mājas ekspozīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti