Liepājas Leļļu teātra izrādi mazuļiem papildina ar izstādi «Atgriežoties no jūrmalas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā pirmo rotaļizrādi mazuļiem „Es un mana mamma“, kas pirmizrādi Liepājas Leļļu teātrī piedzīvoja jūlija  beigās lietuviešu režisores Karolinas Jurkštaites režijā, no septembra papildinās lietuviešu leļļu teātra režisores un scenogrāfes Saules Degutītes-Šiekstelienes veidotā  izstāde „Atgriežoties no jūrmalas“, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.          


Abi darbi – iestudējums un jauniekārtotā izstāde – ir savstarpēji papildinoši, jo aplūko dabu kā nozīmīgu cilvēka radošuma, izglītošanās un iedvesmas avotu.       

Rotaļizrāde „Es un mana mamma“ uzbur maigu, pieņemošu un rotaļīgu vidi, tieši tik harmonisku un drošu, kādu mēs rodam katrs pie savas mīlošās mammas, un tik plašu un dodošu, kāda ir māte daba. Tā aicina rotaļāties dabā un ar dabas dotām rotaļlietām.

Savukārt izstāde „Atgriežoties no jūrmalas“ Leļļu teātra telpās ieved no dabas materiliem, jūras  nogludinātiem oļiem, kokiem, jūrasmēsliem, podziņām, pērlītēm un pamestiem darbarīkiem radītus mītiskus tēlus, putnus un dzīvniekus. Starp tēliem iespējams uzpazīt lepnu strausu, pīli ar lauztu kāju, sarunā iegrimušu pingvīnu pāri, putniem pilnu Māras koku un pat Atlantīdas modeli. Daži no izstādes eksponātiem ir skanīgi, bet citi, piemēram, dakšu vīrs un lāpstu sieva, gatavi mainīt savu matu sakārtojumu un sejas izteiksmi atbilstoši apmeklētāju noskaņojumam.

„Visus izstādes tēlus esmu satiksi garajās pastaigās gar jūru. Nespēju paiet garām izskalotam koka zaram, akmenim, lauskai vai priekšmetam, ja tajā saskatu kādu interesantu grimasi, kustību, ķermeņa daļu, piemēram, kāju vai spārnu. Līdz brīdim, kad no jūras pārnestās veltes pārtop konkrētos putnos, dzīvniekos un citos mītiskos tēlos, dažkārt paiet gadi. Bet zemapziņā palicis pirmais iespaids, asociācija,  pasakas vai mīta sižets, ko tobrīd iztēlojos,“ skaidro izstādes autore Saule Degutīte-Šieksteliene.

Izstādes autore Saule Degutīte-Šieksteliene ir aktrise, režisore un scenogrāfe, Viļņas „Stalo teatras“ (Galda teātris) vadītāja un objektu teātra pamatlicēja Lietuvā. Saules Degutītes-Šiekstelienes pašreizējā profesionālā darbība saistīta ar bērnu un jauniešu teātra izrāžu iestudēšanu objektu teātra valodā un izglītojošu meistarklašu vadīšanu. Darbojusies kā kordiriģente, režisore un scenogrāfe,  aktrise TV seriālos un bērnu un jauniešu izrādēs. Viņas pirmais iestudējums „Egle – čūsku karaliene“ (2005) saņēmis starptautiskus apbalvojumus kā labākā izrāde un labākais režijas darbs. Lietuvas augstākais profesionālās teātra mākslas apbalvojums – Zelta krusts (2013) – viņai piešķirts kā labākajai aktrisei  izrādē „Galda pasakas“. Šis pats darbs ieguvis Zelta krustu kā labākā izrāde leļļu  teātra kategorijā.

Izstāde Liepājas Leļļu teātrī, Rožu laukumā 5/6, aplūkojama pirms un pēc izrādēm, un izstādes apmeklējums iekļauts izrādes cenā. Izstāde skatītājiem būs pieejama līdz novembra sākumam. Savukārt turpmākās izrādes „Es un mana mamma“ iespējams noskatīties 10., 13. un 20. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti