Rīta Panorāma

«Latvieši pasaulē» atklā jaunu izstādi un izlaušanās spēli bēgļu gaitās

Rīta Panorāma

Intervija ar premjerministru Krišjāni Kariņu

Telefonsaruna ar Lieni Dambiņu. Pusaudžu resursu centrs atklās filiāli Liepājā

Liepājā atklāj Pusaudžu resursu centra kabinetu darbam ar atkarīgajiem pusaudžiem

Šodien, 19.jūnijā durvis vērs Pusaudžu resursu centra (PRC) filiāle Liepājā, kur speciālistu palīdzību varēs saņemt jaunieši ar pārmērīgu vielu vai procesu, tai skaitā, datora vai mobilā telefona, lietošanu.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa raidījumā “Rīta panorāma” informē, ka  Liepāja ir pirmā reģionālā vieta, kur būs iespēja sniegt palīdzību pusaudžiem, kuriem ir atkarības no dažādām vielām vai procesiem, kā spēļu, datoratkarības.

Speciālistu komanda  - psihologs, psihoterapeits, sociālais darbinieks, mentors ar jauniešiem Liepājā sāks strādāt 9.jūlijā.

Liene Dambiņa pauž, ka centrā var vērsties vecāki, jaunieši vai cits pieaugušais, ja pamana, ka jaunietim ir problēmas - sācis lietot vielas, pārāk ilgu laiku pavada pie viedierīcēm, ir garastāvokļa maiņas. Vecāku uzmanība un vērība, pamanot jauniešos kādas destruktīvas izmaiņas, ir ļoti svarīga.

Uzziņai:

2018.gada aprīlī darbu uzsāka Pusaudžu resursu centrs Rīgā, ko ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds kopā ar nozares speciālistiem Latvijā un kura ietvaros tiek realizēta pirmā profilakses tipa sabiedrībā balstīta ambulatorā atbalsta programma pusaudžiem, kuriem konstatēta atkarību izraisošu vielu kaitējoši pārmērīga lietošana vai atkarīgas uzvedības traucējumi. Kopš darba uzsākšanas Rīgā, PRC pēc palīdzības ir vērsušies 125 pusaudži, no kuriem 41 pusaudzis ir veiksmīgi pabeidzis terapiju, ar 16 pusaudžiem ir pārtraukta sadarbība nesadarbošanās dēļ, savukārt 68 pusaudži šobrīd saņem pakalpojumus. Visi jaunieši programmas ietvaros palīdzību saņem bez maksas, pateicoties Labklājības ministrijas piešķirtajam finansējumam!

Pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, aptuveni 20% jauniešu saskaras ar garīgās veselības problēmām, un Eiropā 40% hronisko saslimšanu ir saistītas ar garīgās veselības problēmām. Lielākā daļa garīgās veselības problēmu aizsākas tieši jauniešu vecuma posmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti