«Liels un mazs» jaunums - Daces Kravales grāmata bērniem «Dorabellas istaba»

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā ilustrētu stāstu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem “Dorabellas istaba”, ar kuru bērnu literatūrā debitē Dace Kravale. Autori daudzi pazīst kā aizrautīgu mūzikas pedagoģi. Grāmatas krāšņās ilustrācijas veidojusi Vivianna Maria Stanislavska, paziņojumā presei informēja izdevniecības „Liels un mazs” direktore Alīse Nīgale.

Kravales debijas grāmatas varone Dorabella ir meitene, kas no savas mammas Doriannas un viņas māsas Izabellas mantojusi ne vien “salikto” vārdu, bet arī rakstura īpašības, izdomu, aizraušanos ar mākslu un senām, interesantām lietām. Tās ir lietas ar vēsturi un stāstu, kā arī ar savu raksturu – katrs Dorabellas istabas iemītnieks prot runāt un atklāj viņai savu izcelsmi un piedzīvojumus. Kad sagaidīti Ziemassvētki, ciemos ierodas krustmāte, mākslas kuratore Izabella, un ierauga meitenes visa gada garumā sakrātos zīmējumus un savāktos herbārijus. Izabellas vadībā istaba pārvēršas par dzīvu un līksmu mākslas izstādi – labāko Ziemassvētku dāvanu pašai Dorabellai un visiem viņas draugiem.

Šī grāmata mudina nebūt vieglprātīgi nevērīgiem pret vecām lietām un veciem laikiem, kurus var neiedziļinoties aizmest un aizstāt ar jauniem. Stāsta gaitā bērni sastopas ar restaurācijas jēdzienu, pievērš uzmanību vecu lietu vēsturiskajai un cilvēciskajai vērtībai, tajās iemiesotajām attiecībām, bet līdztekus tiek akcentēta radoša izdoma un spēle gan ģimenes ikdienā, gan bērnu jaunradē, gan radošās profesijās.

Vivianna Maria Stanislavska ir viena no jaunās paaudzes spilgtākajām ilustratorēm, kas jau guvusi panākumus arī Jāņa Baltvilka balvas žūrijas vērtējumā. Viņas veidotajā grāmatā svarīgas ir bagātīgas detaļas, spilgti raksturi un vizuāli pārsteigumi. Tēli apliecina citāduma, fantāzijas un asprātības spēku, kas ļauj ikdienu pārvērst svētkos un dzīvot aizraujoši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti