«Liels un mazs» 15. dzimšanas dienu svinēs ar 15 jaunāko grāmatu lasījumiem

15. decembrī Hanzas perona “Svētdienī” izdevniecība “Liels un mazs”, atzīmējot pastāvēšanas 15. gadadienu, rīko 15 jaunāko grāmatu lasījumu “Kāpēc ņaudēja Runājošā Pildspalva?”. Lasījums notiks divas reizes – pulksten 11.30 un 14.30, informēja izdevniecības pārstāvji.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

“Kvadrifrona” aktieri Ance Strazda un Klāvs Mellis lasīs grāmatu fragmentus un spēlēsies ar to varoņiem, bet autori – rakstnieki un ilustratori sniegs autogrāfus.

Laikā no 12.30 līdz 14.00 noritēs „Radošās darbnīcas tavai eglītei“, kurās bērni un vecāki kopā ar ilustratoriem varēs veidot dažādus ar grāmatu tēliem un Ziemassvētkiem saistītus rotājumus un dāvanas.

Lasījumos iepazīsimies ar šīm 2019. gadā iznākušajām grāmatām: Marija Parra “Vārtsargs un jūra” (no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone), Ketlina Kaldmā “Būt sliktai meitenei ir dievīgi” (no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga), Anete Melece “Kiosks”, Līva Ozola “Eju meklēt!”, Kitija Krauzere “Mazie nakts stāsti” (no zviedru valodas tulkojusi Ieva Lešinska), Inese Zandere “Bērns, kas neiekrita” (ilustrējis Reinis Pētersons), Elīna Brasliņa “Runājošie suņi” (pēc filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” motīviem), Pērs Nilsons “Kā suns kā kaķis” (no zviedru valodas tulkojusi Mudīte Treimane), Viesturs Ķerus “Meža meitene Maija” (ilustrējis Didzis Upens), Ieva Samauska “Pavasaris lapsas alā” (ilustrējusi Liene Mackus), Ulfs Starks “Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs” (no zviedru valodas atdzejojis Juris Kronbergs), Andre Snaijs Magnasons “Zilās planētas stāsts” (no islandiešu valodas tulkojis Dens Dimiņš, ilustrējusi Kristīne Martinova), Juris Kronbergs “Laika bikses” (ilustrējusi Anete Melece), ineraktīvo bilžu grāmatu sērija “Kā Lupatiņi mācījās”.

Radošo darbnīcu “Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs” vadīs Kristīne Jonuša. No mazas krāsainas oliņas var izšķilties gan dzejolis, gan zvērs. Darbnīcā varēsi iztēloties un uzzīmēt uz eglītes rotājuma zvēru, kuru neviens nav redzējis, tikai tu, aiznest mājās un iekārt eglītē.

Darbnīca “Runājošo suņu maskas” noritēs kopā ar Sanitu Muižnieci. Boss, Sniedze, Mollija Makvīna, Paulis, Nūbis, Zefīrs vai Safīrs – kurš esi tu? Papīra masku darbnīcā varēsi izkrāsot un izveidot sev kādu no Maskačkas sargu maskām Ziemassvētku ķekatām. 

Darbnīcā “Mazais nakts ēnu teātris” kopā ar Ūnu Laukmani varēsi izgatavot ēnu teātra tēlus, iedvesmojoties no Kitijas Krauzeres grāmatas "Mazie nakts stāsti" varoņu pasakainajiem ceļojumiem nomodā un sapņos.

“Slepeno durvju darbnīcu” vadīs grāmatas “Eju meklēt!” autore un ilustratore Līva Ozola. Grāmatā katra istaba ir citā krāsā. Izvēlies savu mīļāko krāsu un uzzīmē paša izdomātu radījumu, kas varētu slēpties aiz durvīm šajā istabā! Tā būs dāvana ar pārsteigumu!

Visas dienas garumā Hanzas peronā (Hanzas ielā 16a) būs iespējams iegādāties arī izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas par īpaši izdevīgām cenām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt