Dienas ziņas

Ko simbolizē Brīvības piemineklis

Dienas ziņas

Ārste no Vācijas atgriežas mazpilsētā

Ornitologs Viesturs Ķerus debitē bērnu literatūrā

Lestenē prezentē ornitologa Viestura Ķerus grāmatu bērniem

Tukuma novada Lestenes pagastā atvēršanas svētkus piedzīvojusi bērnu daiļliteratūras grāmata ''Meža meitene Maija''. Tās autors ir ornitologs Viesturs Ķerus, kurš deviņdesmit piecās lappusēs aprakstījis norises dabā, radot dzīvus un ticamus notikumus, kurus savām acīm redzējusi grāmatas galvenā varone Maija.

Visiem dabas draugiem labi zināmais ornitologs Viesturs Ķerus savu bērnību aizvadījis galvaspilsētā. Tagad viņš gadskārtu ritumu vēro, esot dabas viducī, un kļuvis par pirmo Lestenes pagasta iedzīvotāju, kurš sarakstījis daiļliteratūras darbu.

"Darba ietvaros sanāk rakstīt samērā daudz visa kā negatīva, kā mums dabas aizsardzībā tas gadās. Šis bija mēģinājums to atsvērt, sākotnēji pašam priekš sevis uzrakstīt kaut ko pozītīvu. Sākumā pat nebija pārliecības, ka tā būs grāmata galu galā," saka grāmatas autors.

Savu manuskriptu ornitologs iedevis izlasīt dzejniecei un redaktorei Inesei Zanderei, kura sapratusi, ka tas varētu būt turpinājums dabas stāstu tradīcijai.

"Mums Latvijā ir Kārlis Grigulis, Jūlijs Vanags, Rūdolfs Akers, pēc tam Jānis Baltvilks. Viņi visi daudz zināja par dabu un prata arī bērniem pastāstīt, un tagad tas turpināsies, jo ir atradies viens ornitologs ar labu latviešu valodu, kurš prot ar bērniem runāt, un man nebija nekādu šaubu par to, ka to vajag izdot," uzsver izdevniecības ''Liels un mazs'' galvenā redaktore Inese Zandere.

Grāmata ''Meža meitene Maija'' stāsta par dzīvi mežsarga mājās, kur katra diena kļūst par interesantu piedzīvojumu dabā. Ne visi grāmatā atainotie notikumi esot reāli, bet reālistiski gan. Maijas prototips ir Viestura vecākā meita, un arī nosaukums radies, pateicoties viņai.

"Mēs dzīvojam mežā, bet ik pa laikam cilvēki saka, ka mēs dzīvojam laukos. Mēs, pieaugušie, tā jokojot esam teikuši, ka neviena lauka mums tur nav. Arī Nora savulaik, kad viņai kāds teica, ka tu esi lauku meitene, bija atbildējusi: "Nē, es neesmu lauku meitene, es esmu meža meitene"," stāsta Viesturs Ķerus.

Apvienojot epziodes no savas ģimenes dzīves ar biologa zināšanām, autoram izdevies radīt interesantu lasāmvielu, kas varētu kļūt arī par palīgu vecākiem, veidojot attiecības ar dabu.

"Es esmu Zaļenieku bibliotēkas vadītāja, un es gribēju iepazīties ar šo grāmatu, un mums arī ir septiņus gadus vecs puika, kuru mēs arī gribējām iepazīstināt ar šo grāmatu," atzīst Zaļenieku bibliotēkas vadītāja Elīna Čerkovska.

Gan grāmatas autoram, gan māksliniekam Didzim Upenam tā ir pirmā debija bērnu daiļliteratūrā, tomēr, visticamāk, tā nepalikšot pēdējā Viestura Ķerus uzrakstītā grāmata bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt