Leļļu teātra krievu trupā «Kazlēni un vilks» – marionešu izrāde vismazākajiem

21. aprīlī Latvijas Leļļu teātra krievu trupā pirmizrādi piedzīvos Dainas Strelēvicas lugas “Kazlēni un vilks” iestudējums, kas veidots pēc slavenās brāļu Grimmu pasakas motīviem.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Marionešu izrādi, kas būs paredzēta vismazākajiem teātra skatītājiem no 2 gadu vecuma,

veidojusi režisore Vija Blūzma sadarbībā ar lietuviešu māksliniekiem un marionešu meistariem – Simonu Dūdu un Liljanu Janovicieni.           

“Meklējot atslēgu, kā šo pasaku iestudēt, izskatījām tās variācijas dažādu tautu literatūrā un folklorā. Palikām pie varianta, ka visa darbība notiek lauku sētā. Arī vilka “palīgi”, ar kuru neapdomīgo atbalstu viņam izdodas kazlēnus apmānīt, ir tie paši lauku sētas iemītnieki, kas ikdienā dzīvo kazu ģimenei kaimiņos. Man šajā izrādē ir svarīga tēma par kolektīvo atbildību.

Mazi bērni ir naivi, lētticīgi, viņus viegli var apmānīt, un ne vienmēr mamma un tētis būs līdzās un varēs savus mazos pasargāt. Tikai visi kopā – esot vērīgi, atbildīgi un ieinteresēti, mēs varam radīt drošu vidu, kurā bērniem augt. Laicīgi pamanīt, ja kādam ir slikti nodomi, pat ja tas neattiecas konkrēti uz manu bērnu. Man šķiet, šī tēma šobrīd ir ļoti aktuāla,” stāsta izrādes režisore Vija Blūzma. 

Mūziku iestudējumam komponējis Uģis Vītiņš, bet dziesmu tekstus, ko krievu valodā tulkojis Vladimirs Novikovs, sacerējusi lugas autore Daina Strelēvica. Gana sarežģītajā marionešu tehnikā visus izrādes varoņus iedzīvinās aktieri Aleksandrs Jonovs, Lilija Sūna, Jūlija Meščerjakova un Irina Krasta.

Tuvākās izrādes – 21. aprīlī, 12. maijā, 9. jūnijā. Vairāk www.lelluteatris.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti