Dienas ziņas

Milzkalnē, iespējams, izveidojusies karsta kritene

Dienas ziņas

Andreja Saharova balva tiek Baltkrievijas opozīcijai

Sešgadīgam puisēnam – personālizstāde

Lejasciemā sešgadnieks gatavojas savai pirmajai personālizstādei

Vien tikai seši gadi, bet jau gatavojas savai mākslas darbu personālizstādei. Gulbenes novada Lejasciemā kāda sešgadīga zēna mammai sākotnēji gan licies, ka mākslinieks viņš nebūs, taču interese par mākslu kļūst arvien lielāka.

“Šitā ir mana mīļākā [glezna], mana krusttēva vecais suns vārdā Marisons, divpadsmit gadi, ” savu darbu izrāda sešgadīgais mākslinieks Everests Lūkins.

Sešu gadu vecumā atklāt savu pirmo personālizstādi gatavojas lejasciemietis Everests Lūkins. Pirmo gleznu viņš uzgleznoja četru gadu vecumā. Everesta mamma saka – ar savu bērnišķīgo radošumu un vieglumu, ar otu rokās viņš jūtas ļoti brīvi. Var pieiet pie molberta un sākt gleznot, neiespringstot par niansēm, kā to mēdz darīt pieaugušie.

“Es Everestu varu tikai apbrīnot, jo viņa darbiņi ir tiešām tādi sulīgi, dzīvelīgi, un viņš ir tas bērna radošums, tā pieeja, ka viņš pieiet pie darba, un viņš ilgi nedomā – hmmm... ko es varētu uzgleznot, vai ne? Viņš vienkārši sāk,” par dēla darbiem stāsta mamma Laila Uiska.

Everestam patīk košums, un tas atspoguļojas arī viņa darbos, kas ir visās varavīksnes krāsās. Puisēns ar mākslu nodarbojas katru dienu. Tā kā viņš glezno arī uz audekla un veido kartiņas aerogrāfa tehnikā, darbu ir daudz. Tā radās ideja par izstādi.

Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā divdesmit Everesta darbi, un neliels stūrītis būs atvēlēts arī viņa vecākā brāļa Marsela darbiem, kurš gleznot sācis mazā brāļa iespaidā. Abu zēnu mamma arī ir māksliniece un piebilst, iespējams, dēli gājuši viņas pēdās. Arī vietējie Lejasciema iedzīvotāji nebija izbrīnīti par to, ka tik agrā vecumā bērniem jau sava personālizstāde.

“Mēs sāksim ar tādu vietējo izstādi, tepat Lejasciemā, kultūrvēsturiskajā ciemā un tad skatīsimies, varbūt dosimies kaut kur tālāk Latvijā uz kādu izstādi, lai parādītu, iedvesmotu citus bērniņus nebaidīties, būt drosmīgiem, kaut ko radīt tādam mazam ķipariņam,” pauž mamma Laila.

Savu pirmo mākslas darbu izstādi Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā mazais mākslinieks Everests atklās jau piektdienas vakarā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti