Latviskots vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām

Apgādā "Zvaigzne ABC" latviskota unikāla grāmata “Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām”. Grāmatas autore, sertificēta vecmāte Aina Meja-Geskina jau kopš 20. gs. 70. gadiem izglīto sabiedrību par dabisku dzemdību nozīmību, kā arī pati ir dzemdību centra dibinātāja un vadītāja. Par savu ieguldījumu nozarē Aina Meja ir saņēmusi vairākus ļoti nozīmīgus apbalvojumus, tostarp "Right Livelihood Award", ko dēvē par alternatīvo Nobela balvu, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Mājdzemdību vecmāte Rudīte Brūvere: “Šī patiesi ir rokasgrāmata dziļai izpratnei par dzemdību psihosomatiku – dvēseles un ķermeņa mijiedarbību ‒, kam dzemdību procesā ir atslēgas funkcija. Izlasījušas šo grāmatu, sievietes labāk izpratīs dzemdības, nojautīs, kas viņas tajās sagaida, un varēs atbilstoši sagatavoties. Vissvarīgākais ‒ šī grāmata palīdz atbrīvoties no bailēm no dzemdībām.”

Aina Meja-Geskina aicina uzzināt, kādas ir patiesās sievietes ķermeņa spējas, dzemdējot bērnu, un kā tās var darboties kopā ar efektīvākajām modernās dzemdniecības tehnoloģijām. Viņa detalizēti izstāsta, kādēļ ap sievietes ķermeņa norisēm dzemdībās ir tik daudz noslēpumainības, kāpēc ir tik daudz interpretāciju par to, kas ir drošas vai nedrošas dzemdības, kā piedzīvot nesāpīgas dzemdības, un sniedz ļoti daudz praktisku ieteikumu un aprakstu.

Grāmatu izdošanai ieteica un iztulkoja sertificēta dūla Ilze Kuduliņa. Savu ieteikumu Ilze pamatoja šādi: “Katrai sievietei, kas plāno dzemdēt un vēlas šo pieredzi piedzīvot kā spēcinošu notikumu, būtu vērtīgi iepazīties ar grāmatā ietvertajām zināšanām un skatījumu. Vecmāte Aina Meja-Geskina ir atklājusi un saprotamā valodā izskaidro aizmirstās zināšanas par sievietes ķermeņa patiesajām un pārsteidzošajām spējām dzemdībās. Mani pārsteidz šīs grāmatas daudzslāņainība – ikreiz pārlasot, es atklāju kādu jaunu niansi, vēl kādu jaunu paņēmienu un bieži, runājot ar topošajiem vecākiem, atsaucos uz Ainas Mejas zināšanām, izpratni un pieredzi. Šī grāmata ir bijusi viena no pirmajām, kas parādīja man tādu dzemdību pasauli, ar kuru gribas iepazīstināt pēc iespējas vairāk sieviešu. Tā palīdzēja man labāk iepazīt pašai sevi un aptvert, cik sievietes ķermenis ir brīnišķīgi radīts. Tikai pazīstot sevi, varam gūt pārliecību par to, ka varam uzticēties sev un savam ķermenim. Tā, manuprāt, ir ārkārtīgi liela vērtība, ne vien gatavojoties dzemdībām, bet visai dzīvei.”

No angļu valodas tulkojusi Ilze Kuduliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt