Sadaļas Sadaļas

Latviskots spāņu autora darbs bērniem - «Ēzelis. Kā viss sākās»

Izdevniecībā "Pētergailis" izdota spāņu rakstnieka Huana Arhonas bērnu grāmata “Ēzelis”; grāmatu ilustrējis Lusiano Losano, no spāņu valodas tulkojis Leons Briedis, informēja izdevneicības pārstāvji.

Mazie lasītāji ar lielu aizrautību savulaik lasīja Huana Arhonas un Lusiano Losano aizraujošo stāstu “Govs” par pilsētā ieklīdušu lopiņu, kas dažādos laikos īpaši vērīgiem vērotājiem parādījās visdīvainākajās vietās. Nu dzejnieks, rakstnieks un tulkotājs Leons Briedis ir no spāņu valodas viņam raksturīgā poētiskā veidā pārtulkojis šo pašu autoru stāstu “Ēzelis. Kā viss sākās”.

Tas ir stāsts par skumju Ēzeli, pelēku un apjukušu, kurš dzīvoja pie raudoša vītola. Kad vītols raudāja, raudāja arī Ēzelis. Bet stāsts nav par ēzeļa skumjām, viņam tās apnīk tikpat ļoti kā vītola lapas, un Ēzelis dodas ceļā. Mēs esam liecinieki varoņa dzimšanai. Stāsts ir par mīlestību uz pelīti, kurai tik ļoti kārojas greznoties ar skaistu un dārgu bantīti. Lielu un sarkanu, lai visi jau pa gabalu pamana. Ēzelis to sagādā, nopūlas pelītes labā, cik spēdams, pārvēršas par visdažādākajām radībām, cenšas draudzenei palīdzēt ar humoru un viltību. Piedzīvojuma laikā atklājas neiedomājams maskēšanās talants, kā arī spēja atsaukt burvestības un lāstus. Kā Ēzeli uzņēma izgreznojusies pelīte? Tas jālasa grāmatā, un jāatzīst – visai neparastā grāmatā, kur grūti paredzēt to, kas lasītāju sagaida nākamajā lappusē - tā grāmatu raksturo Inguna Cepīte.

Grāmatas autors, spāņu rakstnieks Huans Arhona (Juan Arjona), dzimis 1975.gadā, Seviļā, Spānijā.

Autora radošā darbība ir ļoti daudzveidīga  – viņš raksta grāmatas bērniem, televīzijas scenārijus un lugas, kuras kā režisors iestudē pirms 20 gadiem paša dibinātajā bērnu teātrī  “La Barataria”. Ar savām bērnu lugām autors ir pazīstams arī ārpus Spānijas robežām un ir biežs viesis uz daudzām Eiropas valstu teātru skatuvēm.

Savu radošo karjeru autors ir sācis deviņu gadu vecumā, kad, stāvot pie spoguļa, viņš ir lasījis savus stāstus, kurus pierakstīja tēva dāvinātajā piezīmju blociņā, kas kalpoja par turpmāko pamatu daiļrades un radošuma izpausmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt