Latviskota izzinošās bērnu grāmatas “Skudriņa Kāpēcīte" trešā daļa

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā lietuviešu rakstnieces Rasas Dmuhovskienes izzinošās bērnu grāmatas “Skudriņa Kāpēcīte” trešo daļu. No lietuviešu valodas grāmatu tulkojusi un atdzejojusi rakstniece Jana Egle, mākslinieks Gintars Jocjus, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Rasas Dmuhovskienes  grāmatas par skudriņu Kāpēcīti ir īpašs projekts, jo tapšanas procesā piedalījās 20 bērni vecumā no trim līdz septiņiem gadiem, kuriem Rasa Dmuhovskiene lasīja priekšā grāmatas lappuses un vēroja bērnu reakciju, rediģējot saturu atbilstoši tam, cik uzmanīgi bērni klausījās. Grāmata bija pabeigta tad, kad bērni ar interesi klausījās grāmatu no pirmās līdz pēdējai lapaspusei.

Vai tu zini, cik vēzim kāju? Kāda ir peles ligzda? Kas guļ ar kājām gaisā? Kā skudras dzēš ugunsgrēku? To visu ir uzzinājusi skudriņa Kāpēcīte. Šī ir ne vien jautra pasaciņa, bet arī izzinoša lasāmviela par dažādu dzīvnieku dzīvesveidu.

“Manai ziņkārīgajai skudriņai Kāpēcītei trešajā grāmatā ir daudz piedzīvojumu. Viņa dodas ceļojumā zem ūdens un pēta dziļus tuneļus. Taču visnozīmīgākais ir tas, ka viņa ne vien palīdz bērniem iepazīt dažādus dzīvniekus, bet arī stāsta, kā aizsargāt dabu. Skudriņa Kāpēcīte izbēg no briesmīga meža ugunsgrēka un drīz dosies vēl garākā ceļojumā. Es tik tikko spēju tikt viņai līdzi. Dodies piedzīvojumos kopā ar skudriņu arī tu!” saka grāmatas autore Rasa Dmuhovskiene.

"Trešajā grāmatiņā skudriņa Kāpēcīte nokļūst zemūdens pasaulē un iepazīstas ar tās iemītniekiem – nīgro ūsaini vēzi, biedējoši lielo samu un bruņrupucīti, kuram vajadzīga palīdzība. Jauni draugi ziņkārīgajai un sirsnīgajai Kāpēcītei rodas arī uz sauszemes, un visi kopā viņi veic daudz labu darbu. Joprojām aizraujoša, krāšņa un bagāta ar izziņas materiālu par dabu un tās iemītniekiem ir jaunā grāmata par skudriņas Kāpēcītes piedzīvojumiem dzimtajā mežā," stāsta rakstniece Jana Egle.

Rasa Dmuhovskiene vairāk nekā 20 gadus ir strādājusi izglītības jomā par mākslas skolotāju bērnudārzā. Caur savām unikālajām grāmatām Rasa palīdz bērniem labāk iepazīt apkārtējo pasauli.

Mākslinieks Gintars Jocjus ir zīmēšanas pasniedzējs Viļņas Dizaina koledžā un papildus grāmatu ilustrēšanai rada arī multiplikācijas filmas.

Grāmatas tulkotāja un atdzejotāja Jana Egle ir Latvijā pazīstama rakstniece un dzejniece, kas ar saviem darbiem ir iekarojusi ne vien lasītāju sirdis, bet arī Literatūras gada balvu (2016) un Liepājas Kultūras balvu (2018).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt