Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Latvijas Televīzija piedalīsies tālmācībā

Latvijas Televīzija palīdzēs mācīties attālināti, piedāvās bērniem izglītojošus raidījumus

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija daudzās jomās rosina meklēt radošus risinājumus. No pirmdienas pirmo reizi Latvijā mācības skolēniem ieplānotas attālināti. Latvijas Televīzija (LTV), sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), no nākamās nedēļas darbadienu rītos Latvijas Televīzijas 7. kanālā piedāvās bērniem un skolēniem izglītojošu raidījumu programmu, kas varētu papildināt un atvieglot skolotāju mācību stundu satura pilnveidošanu attālinātā režīmā.

Piedāvāt šajā laika periodā televīzijā īpašu, izglītojošu programmu bērniem un skolēniem, ir LTV un IZM neatkarīgu iniciatīvu apvienojums. 

“No savas puses mēs, Latvijas Televīzija, protams, domājām par to, ko varam piedāvāt bērniem, saturu ar pievienoto vērtību, izglītojošu saturu, kurš mums ir un ko mēs paši esam radījuši, kamēr bērni un skolēni attālināti mācās un ir mājās,” par sadarbību pauž Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktore Rita Ruduša.

Izglītības un zinātnes ministrija nāca ar ierosmi, ka skolotāji Latvijas Televīzijas saturu kā mācību vielu varētu izmantot attālinātajās mācībās.

Katru darba dienu no pirmdienas līdz piektdienai Latvijas Televīzijas septītajā kanālā laika posmā no pusseptiņiem līdz pusvienpadsmitiem rītā būs skatāmi bērniem un skolēniem veidoti raidījumi, kas dalīsies pēc vecuma.

Rīts sāksies ar pašiem mazākajiem un pirmskolas vecuma bērniem domātu izglītojošu animācijas filmu “Bings” un jau ilggadējo ētera veterānu – raidījumu “Kas te? Es te!”.

Tam sekos sākumskolas bērniem veltīts raidījums par zinātni “Oskara laboratorija”, kuru vada profesors Vjačeslavs Kaščejevs. Savukārt vēlīnas pamatskolas un vidusskolas audzēkņiem  - raidījums par vēsturi “Vēstures skolotājs”.

Vecāko klašu skolēniem būs iespēja vērot izziņas raidījumu par literatūru “LiteraTūre” un raidījumu par Latvijas vēsturi “Atslēgas”.

Latvijas Televīzijai ir ļoti bagātīgs arhīvs un arī iepirktais saturs, kas ir izglītojošs, mēs to arī varam izmantot šiem pašiem mērķiem, pauž Rita Ruduša.

Jaunā programma Latvijas Televīzijā šobrīd iecerēta līdz valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa perioda beigām – Lieldienām. Viss minētais raidījumu saturs jau ir pieejams arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti