Sadaļas Sadaļas

LSM tiešraižu ieraksti

2.daļa «Latvijas skolas somas» koncerts

LSM tiešraižu ieraksti

Kādus kulturas pasākumus apmeklējuši pēdējā laikā kandidāti

«Latvijas Skolas soma» atklāšanas koncerts

«Latvijas skolas somas» atklāšanas pasākums «100 Latvijas stāsti 100 minūtēs» saņem pasaules atzinību

Aģentūras "Luka" komandas rīkotais Latvijas valsts simtgades programmas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” pasaulē prestižajā konkursā "EventEx Award", kas tiek uzskatīts par pasākumu industrijas "Oskaru", ieguvis piecas godalgas, tai skaitā tiek atzīts par labāko pasākumu pasaulē kategorijā “Labākais koncerts”. Šis ir pirmais gads visa konkursa pastāvēšanas vēsturē, kad augstāko godalgu saņem Latvija, portālu "Lsm.lv" informēja aģentūras dibinātāja un producente Inese Lukaševska.

"EventEx Award" konkursam šogad kopumā tika pieteikts 331 pasākums no 42 pasaules valstīm. Visus darbus vērtēja starptautiska žūrija vairāk nekā 50 cilvēku sastāvā, kuru vidū ietilpst Klintona administrācijas vadītāja Laura Švarca (Laura Schwartz), žurnāla "Washington Dossier" un "Bizbash" dibinātājs Deivids Adlers (David Adler) un citi industrijas līderi – pasaulē vadošo uzņēmumu pārstāvji, žurnālu galvenie redaktori, dažādu valstu asociācijas. Visi iesniegtie pasākumi tika vērtēti atbilstoši trīs svarīgākiem kritērijiem, katram no tiem piešķirot vērtējumu skalā no 1-10 – radošums un inovācijas, plānošana, efektivitāte un sasniegtie rezultāti. Savukārt darbus iesniedza tādi pasaulē atzīti zīmoli kā "Google", "Lamborghini", "Mercedes-Benz" un citi.

Projekta "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākums “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” kopumā ieguva piecas godalgas un tika atzīts par labāko koncertu pasaulē. Kategorijā “Labākais mākslas pasākums” ieguva 2.vietu, bet kategorijās “Labākais kultūras pasākums”, “Labākais dzīvais šovs” un “Labākais pasākums Eiropā” – 3.vietu.

"Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākuma idejas autore un producente Inese Lukaševska piebilst, ka iegūt "EventEx Award" galveno balvu ir milzīgs sasniegums ne tikai viņas aģentūrai, bet visai industrijai un valstij kopumā, jo tas ir apliecinājums latviešu intelektuālajam vērienam un spējai konkurēt pasaules tirgū.

“Esmu patiesi lepna par ikvienu cilvēku, kas piedalījās šī pasākuma tapšanā. Tā veidošana bija ļoti komplicēta no tehniskā, drošības, mākslinieciskā aspekta un bija milzīgs izaicinājums pat cilvēkiem, kas pasākumu industrijā strādā 20 gadus. Tāpēc man noteikti jāsaka vislielākais paldies Kultūras ministrijai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un visai milzu komandai, kas strādāja pie šī projekta, uzticējās man un manām spējām. Tam, ka spēsim iekustināt ne tikai 6000 bērnu sirdis, bet pat nozares profesionāļus visā pasaulē. Šis ir milzīgs sasniegums, ko iespējams spēšu aptvert tikai pēc laika. Taču tas pierāda, ka ar milzu darbu, pašatdevi, mīlestību pret skatītāju un ticību savām spējām var sasniegt visaugstākos rezultātus. Kārtējo reizi apliecinot, ka Latvija ir unikāla zeme, kurā mīt ļoti daudz talantīgu, spējīgu, ar neordināru domāšanu apveltītu cilvēku, kas lepojas ar savu valsti un iespēju to pārstāvēt pasaules arēnā,” komentē pasākuma producente un aģentūras "Luka" vadītāja Inese Lukaševska.

Pieci kolorīti «Latvijas skolas somas» atklāšanas koncerta priekšnesumi

"Latvijas skolas somas" atklāšanas pasākums “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs", kas pērn 6.septembrī norisinājās "Arēnā Rīga", kopumā pulcēja 6000 skolēnu no 110 Latvijas novadiem. Pasākumā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju. Vienlaikus mērķis bija sniegt iespēju jauniešiem no visas Latvijas caur netradicionāliem risinājumiem atklāt Latvijas kultūru, mākslu un Latviju kopumā, kā iespēju un radošuma zemi, kurā idejas un sapņus var realizēt ikviens jaunietis neatkarīgi no dzīvesvietas vai sociālā stāvokļa.

Atklāšanas pasākumu veidoja Kultūras ministrija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, producents „Luka”.

Pasākuma radošā grupa: producente – Inese Lukaševska; režisore – Mirdza Zīvere; mākslinieciskais vadītājs – Jānis Ķirsis (koncerts), Inese Lukaševska (izstāde); diriģents – Jānis Liepiņš; horeogrāfs – Agris Daņiļevičs; tehniskais producents – Reinis Druvietis; scenogrāfs – Didzis Jaunzems; skaņu režisors – Normunds Slava; gaismu režisors - Oskars Pauliņš; kostīmu konsultante – Baiba Grīna; vadītājs – Valters Frīdenbergs; video mākslinieki – Artis Dzērve, Viktors Keino; projekta vadītājs – Kristīne Skvarnaviča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt