Latvijas ilustratori izdod žurnālu bērniem «Pikolo»

28.augustā savus atklāšanas svētkus svinēs "Pikolo" - jauns izdevums pirmsskolas vecuma bērniem. Tas būs pirmais žurnāls bērnu auditorijai, kuru veido Latvijā pazīstami ilustratori un rakstnieki, informē "Pikolo" idejas autore un radošā direktore Līga Kitchen un žurnāla izdevēja, projekta vadītāja Katrīna Tālberga.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Pikolo ir vārds žurnāla galvenajam varonim - zinātkāram, rotaļīgam un draudzīgam mākonītim, kura sapņi ir lieli un kurš spēj paveikt ļoti daudz. Žurnāla lapaspusēs var iepazīties ar Pikolo radošo daudzpusību un viņa draugiem, kuri mīt stāstā, komiksā, āķīgos, aizraujošos un reizēm smieklīgos uzdevumos.

Pirmā izdevuma izveidošanā piedalījās lieliska ilustratoru un rakstnieku komanda, kuru darbi ir pazīstami gan Latvijā, gan ārpus tās. "Esam lepni, ka mūsu komandā ir Elīna Brasliņa, Luīze Pastore, Anna Vaivare un Roberts Rūrāns. Bērniem tā ir unikāla iespēja katrā žurnāla atvērumā netiešā veidā iepazīties ar mūsu pašu talantīgo mākslinieku rokrakstiem, kuru asprātīgie darbi uzrunā gan bērnus, gan pieaugušos," uzsver Katrīna.

Par izlolotās idejas realizāciju un jauna izdevuma nepieciešamību jaunākajai paaudzei žurnāla radošā direktore Līga Kitchen saka: "Strādājot pie žurnāla izveidošanas, jau no paša sākuma zinājām, ka vēlamies veidot tēlu, kura forma varētu būt brīva un elastīga, pēc iespējas vairāk atstājot telpu bērna iztēlei. Pikolo krāsas var mainīties atkarībā no sajūtām un apstākļiem, uzsverot, ka katra bērna emocija ir svarīga un prasa ieklausīšanos. Viens no žurnāla mērķiem ir komunikācija ar bērnu, spēja iejusties bērna pasaulē un viņa valodā. "Pikolo" žurnāls caur dažādiem radošiem uzdevumiem paver iespēju interesantām sarunām ar bērnu - kā tu šodien jūties? Par ko tu šodien varētu kļūt? Tev tik labi sanāk pūst burbuļus! Varbūt tu būsi burbuļpūtējs? Vai sapņu aita? Vai kosmonauts? Kāpēc sētnieka darbs ir svarīgs? Ko darbā dara mamma?"

Pirmais "Pikolo" izdevums ir ar vienotu tēmu, kas vēsta par profesiju dažādību. Žurnāla atvērumos tiek apskatīti amati, par kuriem bērni jau būs dzirdējuši, un arī tādi, kas ir ārpus ikdienišķā un ļaus vaļu bērna fantāzijai.

Izdodot žurnālu, īpaši tika domāts par papīra kvalitāti un tā biezumu, lai bērni ērti ar to var darboties - griezt, zīmēt, krāsot un pat apgleznot. Tas ir taustei patīkams, bērniem nebijis izdevums, kuru gribēsies saglabāt plauktā kopā ar mīļākajām grāmatām, lai to pāršķirstītu kādā brīvbrīdī.

"Pikolo" komanda aicina uz žurnāla atklāšanas svētkiem 28.augustā no 10.00 - 19.00 jaunatvērtajā dizaina, rotaļlietu un dāvanu veikaliņā "Mazā cilts" Hospitāļu ielā 5.

Viesi tiks cienāti ar gardumiem, kurus sarūpējuši žurnāla atbalstītāji un draugi. Katrs, kurš šajā dienā iegādāsies "Pikolo" žurnālu, klāt saņems īpašu dāvanu. Un dienas noslēgumā, no plkst. 17.00 - 19.00, būs iespēja satikt visu "Pikolo" ilustratoru un rakstnieku komandu vienkopus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti