Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Zandu Rubeni par dažādu paaudžu sastrādāšanos vienā darba vidē

Latvijā radīta unikāla mūzikas mācību lietotne

Latvijā radīta unikāla mūzikas mācību lietotne

Skolēnu aptaujā mūzika atzīta par vienu no nemīlētākajiem mācību priekšmetiem. Latvijas uzņēmums “Solfeg.io” piedāvā  brīnišķīgu, inovatīvu risinājums, kā šo statistiku mainīt. Raidījumā “Rīta panorāma” skaidro, ka “Solfeg.io” ir Latvijā veidota lietotne, kas palīdz pedagogiem mācīt bērniem mūziku. Šobrīd šo lietotni jau izmanto 2000 skolās 96 pasaules valstīs.

“Solfeg.io” ir Latvijā radīta inovatīva, unikāla lietotne, kas palīdz bērniem un jauniešiem apgūt mūziku, kopā dziedot un spēlējot populāras dziesmas, kas viņiem patīk.

“Solfeg.io” veidotāja Lauma Kazaka atzīst, ka mūzikas skolotājiem ir ļoti liela problēma, viņi nevar panākt, ka bērni ar prieku un degsmi muzicē. Bērniem ir garlaicīgi. Lai noorganizētu klases grupu, visiem sagādātu instrumentus, tas ir ļoti grūti, skolotājam ļoti laikietilpīgi. “Mēs varam caur tehnoloģiju piedāvāt risinājumu, kas ir vajadzīgs.”

Lietotne piedāvā mācīšanos ne tikai no teorētiskā viedokļa, bet darbojoties praktiski. Ar lietotnes palīdzību var apgūt gan dziesmu vārdus, gan pamatakordus klavierēm, ģitārai, ukulelei un basģitārai. Lietotne rāda, kad ir jādzied un kurā brīdī kurš instruments jāspēlē.

Vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotājs vienkārši paskaidro, kas jādara, un klase kopā var spēlēt un dziedāt savas iemīļotās dziesmas. Šādā veidā var tikt atklāti jauni talanti un bērnos radīta interese par mūziku. Latvijā izstrādāto "solfeg.io" šobrīd izmanto jau vairāk kā 2000 skolās 96 pasaules valstīs. Visvairāk lietotāju ir Latvijā, Zviedrijā un ASV.

“Solfeg.io” komunikāciju eksperte Anneli Arro  stāsta, ka pagājušajā gadā “solfeg.io” uzrunāja mūzikas skolotājs no Amerikas. Viņš tagad dodas pensijā, bet viņš mums vairākkārt sūtīja pateicības vēstules par to, cik viņš ir sajūsmināts par "solfeg.io". Viņš visu dzīvi ir mēģinājis atrast tādu lietotni, kas tādā veidā mācītu mūziku. Viņam bija savā ziņā žēl, ka tas ir noticis pašā pēdējā viņa karjeras gadā.

Līdz šim Latvijas uzņēmuma stratēģija bija vērsta uz skolām un pedagogiem, taču tagad tiek piedāvāta iespēja lietotni izmantot ikvienam. Tas dod iespēju spēlēt mājās un vienkāršā veidā pašmācības ceļā apgūt mūzikas prasmes. Lietotnē pieejama ļoti plaša dažādu dziesmu bibliotēka, ļaujot katram atrast savai gaumei atbilstošo. Atliek nospiest starta podziņu un sākt mācīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti