Latvijā mātes mīts ir ļoti spēcīgs, tēvu bieži uztver kā donoru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ne tikai ģimenē jāmācas par tēva lomu bērna audzināšanā, jāizglītojas arī sabiedrībai, mazinot dažādu stereotipus.

“Paši labākie tēti ir tie, kas palīdz audzināt savas sievietes bērnu,“ saka labdarības maratona ”Dod pieci!” viešņa Elīna Kļaviņa.

Mums Latvijā mātes mīts ir tik spēcīgs, ka vīrietis ir kā donors. Vīrieši ir tie, kas pirmie uzsāk sarunu par bērniņu, kad sieviete paliek stāvoklī, tēvs attālinās. Pasaules prakse ir vilkt tēti atpakaļ pie bērna audzināšanas.

“Jā, aizvien vairāk tēti iesaistās, bet joprojām mazāk nekā mammas,“ skaidro Elīna Kļaviņa no nodibinājuma “Tēviem”.

Stereotipi par tēva lomu, spēju just un būt klāt bērna audzināšanā, ir dzīvi.

Risinājums ir jaunajā programmā, tajā iecerētas jau grūtniecības laikā mammas un tēta nodarbības kopā.

Tēti ir jāaicina arī ārsta kabinetā sievas grūtniecības laikā.

Elīna Kļaviņa darbojas arī kā PEP (pirmās emocionālās palīdzības mamma – atbalsta persona bērniem no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam)

Viņa skaidro, ka bieži uz māju PEP mammu aicina, kad bērns neguļ, ir zīdīšanu problēmas, bet tagad bieži pasauc tāpat, jo tā ir vecāku nedrošība par to, ko dara. Bieži mammas jautā: “Vai es daru pareizi?”

Viens no programmas mērķiem ir drošas piesaistes veidošana ar bērnu. Piesaistīšanās ir emocionāla nepieciešamība bērnam, piesaiste nostiprinās līdz divu gadu vecumam.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti