Sadaļas Sadaļas

Latvijā klajā nāk jauns Harija Potera grāmatu sēriju izdevums

"Apgāds Zvaigzne ABC" sāk jaunu Harija Potera grāmatu sēriju izdevums. Pirmā sērijas grāmata “Harijs Poters un Filozofu akmens” jaunajā izdevumā grāmatnīcu plauktos nonāks jau 26. novembrī, informēja izdevniecības pārstāvji.

Mūsdienu pasaulē itin viss, tostarp literārā “karte”, kurā dzīvojam, plūst uz priekšu tādā tempā, ka šķiet: nekas vairs nav ilglaicīgs – kur nu vēl kādas grāmatas panākumi. Taču ir daži izņēmumi – tie, kurus, laikam paejot, sākam vispirms piesardzīgi un tad arvien noteiktāk dēvēt par klasiku. Viens no šādiem fenomeniem, kas pasaules literārajā ainā ienācis uz palikšanu, ir tā dēvētais Harija Potera fenomens: septiņu grāmatu sērija, kas pirms divdesmit gadiem burtiski apgrieza kājām gaisā visas pasaules lasītāju priekšstatus par bērnu literatūru.

Britu rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas sarakstītā sērija par puisēna-burvja piedzīvojumiem radīja tādu rezonansi, kādu pēdējā pusgadsimta laikā neatcerējās pat rūdīti literatūras speciālisti. Šīs grāmatas lasīja visi un visur – bērni un pieaugušie, tostarp tie, kuri līdz tam nevienai grāmatai nebija pat pieskārušies; lasīja mājās, bibliotēkās un transportā, kvēloja nepacietībā, gaidot katra nākamā turpinājuma iznākšanu, dibināja fanu klubus, kaislīgi diskutēja interneta forumos, organizēja nometnes, ekskursijas un pasākumus; cits pēc cita tika atvērti suvenīru veikali, necik ilgi – uz ekrāniem iznāca arī populārās sērijas ekranizācija un nedaudz vēlāk tika iestudēta arī luga.

Šis bums nav aprimis joprojām, kaut gan pēc sērijas pirmās grāmatas iznākšanas pagājuši jau 22 gadi, bet sērijas pēdējo grāmatu lasītāji sagaidīja pirms 12 gadiem.

Arī Latvijai “Harija Potera trakums” negāja secen – tāpat veidojās naksnīgas rindas pie grāmatnīcām, aktīvākajiem faniem gaidot jaunās grāmatas parādīšanos, tāpat tika dibināts oficiālais fanu klubs, notika rosīgas diskusijas interneta vietnēs un, pats galvenais – grāmatu tirāžas no plauktiem pazuda vēja ātrumā. Interese par “zēnu, kurš izdzīvoja”, nav aprimusi vēl joprojām, un pašlaik ar burvju zēna piedzīvojumiem aug jau otrā, ja ne trešā bērnu paaudze. Tāpēc "Apgāds Zvaigzne ABC" ar prieku paziņo, ka drīzumā klajā nāks jauns Harija Potera grāmatu sērijas izdevums. Šo atgriešanos neapšaubāmi novērtēs gan tie, kam iepazīšanās ar burvju pasaules dēkām vēl tikai priekšā, gan tie, kuri grāmatas jau lasījuši, jo jaunais izdevums nāks klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiks iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte.

Pirmā sērijas grāmata “Harijs Poters un Filozofu akmens” jaunajā izdevumā grāmatnīcu plauktos nonāks jau 26. novembrī.

KONTEKSTS:

Latvijā pasaulē milzu popularitāti ieguvušās grāmatas par Hariju Poteru latviskotus izdevumus 2001, 2006 un 2011.gadā izdeva "Jumavas" grāmatu apgāda SIA "J.L.V". Izdevniecība "Jumava" pārkāpa noteikumus nododot izdošanas tiesības citai izdevniecībai - SIA "J.L.V" un turpināja grāmatas izdošanu un tirdzniecību pēc Harija Potera grāmatu sērijas licencēšanas tiesību beigšanās. 

Reaģējot uz šo faktu, autores Džoannas Džo Roulingas aģente paziņoja, ka Latvijā nedrīkst tirgot grāmatas par Hariju Poteru.

Par šo notikumu sašutuši bija grāmatu izdevniecības jomas pārstāvji norādot, ka pārkāpums met ēnu uz visu nozari. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt