Panorāma

Serbijā plaši vides aizstāvju protesti pret valdību

Panorāma

Panorāma

Gādā dāvanas mazturīgu ģimeņu bērniem

«Laimas namiņš» aicina gādāt dāvanas mazturīgu ģimeņu bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Velosipēds. Telefons. Silti zābaki vai skolas soma. Tik dažādas vēlmes Ziemassvētku vecītim izsaka bērni no mazturīgām vai no ļoti kuplām ģimenēm. Jau desmito gadu "Laimas namiņš" aicina uzņēmumus un privātpersonas gādāt dāvanu vienam konkrētam bērnam. Tālāk jau sociālais dienests labdara sarūpēto mantu nogādās vēstules autoram.

Bērni raksta ļoti atklāti, un viņu vēlmes ir dažādas. Dažkārt akcijas rīkotājiem pārmet, ka bērni vēlas dārgas lietas – riteni, planšeti vai telefonu. Viņi atbild – bērni grib to pašu, kas ir vienaudžiem.

"Bērni – kā jau bērni! Viņu vēlmes ir ļoti, ļoti dažādas. Bet sirds sāp, ka bērns, kuram 6, 7, 8 gadi, vēlas drēbes vai siltus zābakus. Segu vai spilvenu. Protams, ir velosipēdi, rotaļlietas, brīvā laika un hobiju lietas," stāstīja uzņēmuma "Orkla Latvija" komunikācijas direktore Lineta Mikša.

Agrāk svētku laikā vēlmes varēja izlasīt pie "Laimas" pulksteņa celtā namiņā. Tajā varēja iepazīties ar bērnu vēstulēm, izvēlēties konkrētu bērnu un piepildīt viņa vēlmi.

Pandēmijas laikā jau otro gadu namiņš ir digitāls. Tagad bērnu vēstules lasāmas internetā.

"Šo projektu mēs īstenojam sadarbībā ar Latvijas sociālajiem dienestiem. Šie bērni ir no maznodrošinātajām, gan daudzbērnu ģimenēm, gan ar invaliditāti. Bet viņu sapņi ir tādi paši kā vienaudžiem. Un ir nepieciešams sabiedrības atbalsts," sacīja Mikša.

Digitālajā labdarības namiņā vēl 300 zīmējumi jeb 300 bērni gaida savu slepeno Ziemassvētku vecīti un viņa dāvanu.

"Var apskatīt kartītes un zīmējumus, izlasīt, paskatīt, padomāt, kas ir tas, kas rezonē. Ir kolektīvi, draugi, kuri izvēlas dāvināt kopā," stāstīja Mikša.

Sadarbības partneri sarūpēto dāvanu nogādā uz lielo "Laimas" noliktavu, bet tālāk tā ceļos pie paša bērna. Vēl neesot bijis neviens gads, kad kāds no mazajiem rakstītājiem paliktu bez dāvanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti