Laiks plānot brīvlaiku! Nodarbības skolēniem Dzelzceļa muzejā

Dzelzceļa muzejs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina skolēnus no 12. līdz 15. martam - skolēnu pavasara brīvlaikā - uz aizraujošām radošajām darbnīcām saistībā ar dzelzceļu, grafiku un tekstu.

Aktivitātes plānotas gan Dzelzceļa muzejā Rīgā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, gan arī Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā. Radošās nodarbības paredzētas no 7 gadu vecuma. Var pieteikties uz visām programmas aktivitātēm kopā vai arī izvēlēties atsevišķas nodarbības. Pieteikšanās aizpildot formu

Aktivitāšu programma Rīgā

Otrdiena, 12. marts

No 12.00 līdz 13.50. Formastērpu darbnīca. Pētīsim formastērpus, skices, fotogrāfijas un izveidosim savu interpretāciju par stacijas dežuranta, mašīnista, kontroliera, bagāžas nesēja formastērpiem kolāžas tehnikā (dalības maksa 5 eiro, Dzelzceļa muzejā).

No 14.00 līdz 15.00.  Ekskursija LNB. Uzzini gaismas pils noslēpumus! (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

 

Trešdiena, 13. marts

No 12.00 līdz 13.50.   Filca formas cepuru darbnīca. Izveido savu dzelzceļnieka formas cepuri! (dalības maksa 5 eiro, Dzelzceļa muzejā).

No 14.00 līdz 15.00.   Nāc un presē! Vai zini, kas ir sociālās reklāmas kampaņa un kādēļ tādas rīko? Nodarbībā domāsi sociālās reklāmas saukļus par drošību vilcienu tuvumā un drukāsi tos ar īstu iespiedpresi (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

 

Ceturtdiena, 14. marts

No 12.00 līdz 13.50. Stacijas nosaukumu darbnīca. Pētīsim dzelzceļa staciju uzrakstus un, izmantojot vēsturisko burtu paraugus, izveidosim savu stacijas nosaukumu atbilstošā burtveidolā (dalības maksa 5 eiro, Dzelzceļa muzejā).

No 14.00 līdz 15.00.  Grafikas darbnīca. Turpināsim sociālās reklāmas tēmu. Kādu attēlu pielikt klāt tekstam, lai reklāma sasniegtu plašāku auditoriju? Linogriezuma tehnikā veidosi iespiedformu, ar kuru papildināt savu sociālās reklāmas skrejlapu (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

 

Piektdiena, 15. marts

No 12.00 līdz 13.50. Vienas lietas stāsts. Izpētīsim Dzelzceļa muzeja ekspozīciju un ierakstīsim savu audiostāstu par kādu muzeja priekšmetu! (dalības maksa 5 eiro, Dzelzceļa muzejā).

No 14.00 līdz 15.00. Ko lasīt vilcienā? Iepazīsim Bērnu literatūras centru, meklējot un lasot tekstus par un ap vilcieniem grāmatās un daiļliteratūrā (līdzdalība bez maksas, Nacionālajā bibliotēkā).

Adrese: Dzelzceļa muzejs, Uzvaras bulvāris 2A, Rīga un Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga.

Aktivitāšu programma Jelgavā

Trešdiena, 13. marts

No 12.00 līdz 14.00. Formastērpu darbnīca. Pētīsim formastērpus, skices, fotogrāfijas un izveidosim savu interpretāciju par stacijas dežuranta, mašīnista, kontroliera, bagāžas nesēja formastērpiem kolāžas tehnikā (dalības maksa 5 eiro).

 

Ceturtdiena, 14. marts

No 12.00 līdz 14.00. Stacijas nosaukumu darbnīca. Pētīsim dzelzceļa staciju uzrakstus un, izmantojot vēsturisko burtu paraugus, izveidosim savu stacijas nosaukumu atbilstošā burtveidolā (dalības maksa 5 eiro).

 

Piektdiena, 15. marts

No 12.00 līdz 14.00. Filca formas cepuru darbnīca. Izveido savu dzelzceļnieka formas cepuri! (dalības maksa 5 eiro).

Adrese: Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcija, Stacijas iela 3, Jelgava.

Jau rakstījām, ka pavasara brīvlaikā Kr. Barona muzejs aicina bērnus vecumā no 7–12 gadiem piedalīties nometnē "Barontēva azotē”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti