Rīta Panorāma

Situācija uz Baltkrievijas - Polijas robežas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Izglītojošs un muzikāls stāsts par Lāčplēša dienu

«Lāčplēša dienā» – izglītojošs un muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem

Par godu 11. novembrim, kad atzīmējam Lāčplēša dienu, dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis ir radījuši audiovizuālu koncertlekciju ar nosaukumu "Lāčplēša dienā". Tā tapusi kultūrizglītojošās programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Jānis Ķirsis raidījumā "Rīta panorāma" uzsver, ka svētki nav iedomājami bez mūzikas. Koncertlekcija "Lāčplēša dienā" būs ļoti laba alternatīva klātienes koncertiem, kā arī iespēja caur mūziku uzklausīt stāstus par vēsturi.

"Skolēniem ir vajadzīgs spēks, liels spēks šajā laikā," pauž komponists.

Šī koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Latvijas Brīvības cīņās, atceroties un godinot visus tos, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Šajā koncertlekcijā skanēs fragmenti no Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis", mūzika no kinofilmām "Nameja gredzens", "Vella kalpi", "Pūt, vējiņi", Ērika Ešenvalda "Dvēseles dziesma", arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildinās vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti