«Lācis un citi plēsēji» – aicina uz ģimenes dienu Dabas muzejā

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notiks pasākums ģimenēm ar bērniem "Lācis un citi plēsēji", kurā pētīs savvaļā sastopamos plēsējus, kas tiem kopīgs un kas – atšķirīgs, informēja muzeja pārstāvji.

25. februārī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Dabas muzejā notiks ģimenes dienas bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņems īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Uzdevumu atrisinājumi jāmeklē muzeja ekspozīcijās, un tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi.

Šoreiz ģimenes diena veltīta plēsēju kārtas zvēriem. Pie tiem pieder suņu, caunu, lāču un kaķu dzimtas dzīvnieki, piemēram, vilks, āpsis, lācis, lūsis. Šo zvēru dzīvesveidam un barībai ir zināma līdzība, tomēr pastāv arī atšķirības – gan svara un lieluma, gan sezonālās aktivitātes, dzīves vides, vairošanās un mazuļu audzināšanas paradumos. Ģimenes dienā pētīs plēsēju žokļa uzbūvi, iepazīs brūnā lāča dzīvi savvaļā, vingrināsies atpazīt plēsējus pēc pēdu nospiedumiem un ikviens varēs aiznest mājās pašdarinātu suvenīru.

Pasākumā piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Plašāka informācija par ģimenes dienu un citām norisēm muzeja mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti