Ģimenes studija

Papildus mācīšanās atbalsts un materiālu pieejamība skolēniem ar disleksiju

Ģimenes studija

Vecākiem atņem aprūpes tiesības: Palīdzība bērnam un cilvēkam, kas par viņu rūpējas

Meitenēm nav brīvi pieejamas higiēnas preces. Tas noved pie sociāla rakstura problēmām

Labdarības akcijā #ZiedoMeitenēm akcentē jauniešu zināšanu trūkumu par ķermeni un intīmiem jautājumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar mērķi atbalstīt meitenes, kurām finansiālu iemeslu dēļ nav pieejamas higiēnas preces, Latvijas Sarkanais Krusts sadarbībā ar “Always” uzsāk labdarības akciju #ZiedoMeitenēm – laikā līdz 2. novembrim par katru iegādāto “Always” iepakojumu ikvienā tirdzniecības vietā visā Latvijā tiks ziedotas higiēniskās paketes meitenēm no maznodrošinātām ģimenēm.

"Procter & Gamble" jaunākais pētījums atklāj skaudru ainu – viena no sešām meitenēm Latvijā ir kavējusi skolu menstruāciju dienās tāpēc, ka finansiālu apstākļu dēļ viņu ģimenes nevar atļauties iegādāties attiecīgos higiēnas produktus. Labdarības akcijas ietvaros saziedotos higiēnas produktus meitenēm no mazturīgām ģimenēm visā Latvijā nogādās Latvijas Sarkanais Krusts, izmantojot palīdzības sniegšanas tīklu caur reģionālajām un vietējām nodaļām. Akcijas organizatori paredz, ka tiks saziedoti vairāk nekā 200 000 šo higiēnas produktu.

Ginekoloģe Anna Krumpāne savā praksē ir novērojusi, ka šī problēma īpaši skar lauku iedzīvotājus, jo viņiem ir zemi ienākumi, tāpēc nevar iegādāties higiēnas preces, tāpēc dažreiz pusaudzes neapmeklē skolu.

Arī izglītošanu par seksualitāti, intīmo higiēnu un citiem ar ķermeņa izmaiņām un attīstību saistītiem jautājumiem ne visi bērni saņem.

Ja meitenei 11 un 12 gadu vecumā sākas mēnešreizes un viņas par to neko nezina, tad tas var atstāt nospiedumu uz visu mūžu, uzsver Anna Krumpāne.

“Papardes zieda” pārstāve Iveta Ķelle piekrīt, ka

nabadzīgās ģimenēs, kur ir daudz sieviešu, var būt problēmas ar intīmo preču iegādi.

Iveta Ķelle akcentē trīs nozīmīgus posmus šajā jomā – preču pieejamība, pakalpojumu pieejamība un izglītība.

Ir fakts, ka Latvijā ir meitenes, kuras domā, ka mēnešreizes ir vienu reizi mūžā vai meitenes jautā – “kā lai mammai pasaka, ka man sākušās mēnešreizes?”, daudzās ģimenēs šie jautājumi ir tabu, pauž Ķelle.

Ginekoloģe Anna Krumpāne uzsver, ka gan zēnu, gan meiteņu mammām par intīmiem jautājumiem jārunā ar bērniem. Par šiem jautājumiem runā arī skolās, bet ne visās. Svarīgi, lai zēni ir izglītoti, jo zēni mēdz apcelt meitenes. “Daudzās ģimenēs nezina, ka katru vakaru ir jāmazgājas un katru dienu jāmaina apakšbikses,” uzsver ārste.

Latvijas Sarkanais Krusts šo problēmu bija novērojis, strādājot visā Latvijā. Šī akcija nebūs problēmas risinājums ilgtermiņā, bet ļaus sabiedrībai padomāt par šo. Varbūt kādā projektā nākotnē varēs rast kādu risinājumu un palīdzību.

Bieži vecākiem ir grūti uzsākt sarunu ar bērniem. Iveta Ķelle aicina to sākt jau agrā bērnībā. Piemēram, mājās ir higiēnas preces, bērni tās atrod, interesējas, tas var būt iemesls sākt sarunu ar bērnu, kad tas vēl ir mazs, lai bērns saprastu, ka ir normāla ķermeņa attīstība, kuru piedzīvo sievietes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti