Ģimenes studija

Jaunieši kritiski vērtē iespēju ietekmēt lēmumus savā pašvaldībā vai skolā

Ģimenes studija

Naudas trūkums ģimenes mēdz ievilināt ātro kredītu gūstā

Nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām sniedz iespēju saņemt atbalstu un iedrošinājumu

Labdarības akcijā «Nepaej garām» aicina ziedot vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām

Vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām sniedz iespēju kaut īsu brīdi būt plašākā savējo lokā, saņemt atbalstu un iedrošinājumu. Bieži slimo bērnu vecākiem nav iespējams bērniem nodrošināt vasaras nometni, tāpēc labdarības akcijā “Nepaej garām” saziedotie līdzekļi bērniem dāvina neaizmirstamu vasaras piedzīvojumu, secina raidījumā “Ģimenes studija”.

Šogad aprit 27 gadi kopš pirmās Latvijas Bērnu fonda organizētās nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām. Ik gadu tas ir emocionāls atbalsts gan bērniem, gan vecākiem – bērni nometnēs mācās socializēties un apgūst jaunas iemaņas, bet vecākiem laiks, kamēr bērns ir nometnē, nereti ir vienīgais brīdis visa gada laikā, kad padomāt par sevi.

Latvijas Bērnu fonds sadarbībā ar Latvijas Televīziju strādā, lai rastu iespēju vasaru pavadīt nometnē bērniem ar īpašām vajadzībām, daudzbērnu ģimenes bērniem un vardarbībā cietušiem bērniem.

1992. gadā notika pirmās nometnes. Pirmajā gadā bija četras nometnes, tagad vidēji ir 23 nometnes vasarā – katrā piedalās 25 skolas vecuma bērni.

Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 8000 bērnu ar invaliditātes statusu, bet cik bērnu ar īpašajām vajadzībām, tas nav zināms. Vienas desmit dienas garas nometnes, kurā var piedalīties 25 bērni, vidējās izmaksas ir 9 500 eiro. To laikā bērni uzlabo veselību, pilnveido savas radošās prasmes un talantus un galu galā – atpūšas no ikdienas rutīnas.

Diemžēl, bet visiem bērniem, kuri pieteikušies nometnei, vietas nepietiek.

Sandra Freiberga pauž, ka laika gaitā attieksme pret ziedošanu ir mainījusies - tagad vairāk vērtē un domā, kam nauda nepieciešama. Sabiedrība var iesaistīties, ne tikai ziedojot, bet arī citādi atbalstīt bērnus ar īpašām vajadzībām – aicināt uz savu lauku sētu, aizbraukt ciemos pie bērniem, apsveikt dzimšanas dienā vai kā citādi atbalstīt. Nometnēs ir saņemtas dažādas dāvanas no zemnieku saimniecībām, uzņēmumiem vai privātpersonām.

Nometnes cenšas organizēt pie jūras, brauc ekskursijās apskatīt Latviju, dodot bērniem iespēju apmeklēt vietas, kuras viņiem bieži nav pieejamas. Katru gadu nometne 15 līdz 20 bērniem notiek Gotlandē.

20. aprīlī plkst. 18.35 LTV1 un REPLAY.lv būs vērojams labdarības akcijas koncerts, kurā piedalīsies virkne Latvijā mīlētu mākslinieku Marija Naumova, “Carousel”, “Carnival youth”, dziedātāja Samanta Tīna, Patrisha, grupa “The Sound Poets” kopā ar Alisi Josti, Jānis Lūsēns kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu un citi. Koncertu vadīs LTV raidījumu vadītāji – Laura Vonda un Reinis Ošenieks.

Lai dāvātu bērniem ar īpašām vajadzībām sapņu vasaru, jau šobrīd darbojas akcijas ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot iespējams ziedot 1,42 eiro. Tāpat ziedot iespējams internetā, Latvijas Bērnu fonda mājaslapā – ziedojumi.lbf.lv, atstājot anonīmu ziedojumu kādā no visā Latvijā izvietotajām ziedojumu kastītēm ar Latvijas Bērnu fonda logo vai veicot pārskaitījumu nodibinājumam “Latvijas Bērnu fonds” (reģ. nr. 40008018725, a/s “SEB BANKA”, konta nr. LV42UNLA0002000707402), kā maksājuma mērķi norādot “Vasaras nometnes”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt