Kustīgi pirkstiņi - raita valoda. 12 spēles bērna roku sīkās motorikas attīstībai

 

Roku sīkās motorikas attīstības līmenis ir viens no bērna intelektuālās gatavības rādītājiem. Sīkās motorikas treniņam ir ieteicamas dažādas darbības ar sīkām detaļām – dabas materiālu, pērlīšu, papīra un citu materiālu izmantošana.

Roku attīstība, sīkā motorika un roku pirkstu kustības koordinācija atrodas ciešā saiknē ar bērna domāšanas un runas attīstību, kā arī  runas traucējumu novēršanu. Roku mazo muskuļu trenēšana palīdz attīstīt to smadzeņu daļu, kas atbild par runu un rakstītprasmi.

Bērnam ir ļoti svarīgi veikt roku muskulatūru attīstošas darbības, tas palīdz stiprināt arī bērna atmiņu, uzmanību, koncentrēšanās spējas.

Piedāvājam 12 uzdevumus, kuri būs bērniem aizraujoši, nemaksā bargu naudu un palīdzēs bērna fiziskai un intelektuālai attīstībai:

 1. Makaronu virtenes. Nepieciešami taisni makaroni ar cauru vidu un mīksta stieple. Bērna uzdevums ir vērt makaronus uz stieples. Ja makaroni ir krāsaini vai dažādas formas, var izveidot rakstu ritmu, kurs bērnam ir jāatkārto.
 2. Vāciņu skrūvēšana. Spēlei nepieciešamas dažādas pudelītes ar uzskrūvējamiem vāciņiem. Visas pudelītes saliktas traukā, bērns pa vienai ņem pudelītes un noskrūvē vāciņus. Pudelītes liek rindā, blakus vāciņus. Kad visi vāciņi noskrūvēti, sāk no gala skrūvēt tos virsū. Variants. Sajauc vāciņus, bērnam jāsameklē attiecīgā pudelīte un vāciņš.
 3. Papīru saspraudes. Izmanto krāsainas saspraudes, no tām veidojot krelles.
 4. Pērlīšu krelles. Nepieciešamas pērlītes un tieva stieple. Bērns ver pērlīšu krelles.
 5. Kamola tīšana. Bērns tin dziju kamolā.
 6. Pērlīšu likšana. Nepieciešami irbulīši un dažāda izmēra pērlītes vai sīki priekšmeti, divi trauki. Vienā traukā liek pērlītes, ar koka irbulīšiem tās izceļ no viena trauka un pārliek otrā.
 7. Skrūvju skrūvēšana. Dažādas skrūves un uzgriežņi. Bērns skrūvē skrūves uz uzgriežņiem.
 8. Zaru aptīšana. Nepieciešama krāsaina dzija un dažādu formu koka zari. Bērna uzdevums aptīt koka zarus ar dziju tā, lai koku neredz, dzija būtu cieši satīta.
 9. Spoguļa tīrīšana. Nepieciešams mazs spogulītis, ausu tīrāmie kociņi, trauciņš ar ūdeni. Bērns ar ausu tīrāmajiem kociņiem tīra spoguli, ja nepieciešams, kociņu mērc ūdenī.
 10. Pupu lasīšana. Traukā ieber mannu un pupas, samaisa. Bērns pa vienai no mannas izlasa pupas.
 11. Pupu kaste. Trauks, kura vākā ir neliels caurums, trauks ar pupām. Bērns pa vienai pupai met traukā caur caurumu.
 12. Pogu šķirošana. Nepieciešamas pogas, trīs trauki. Uz viena trauka uzzīmēta poga ar diviem caurumiem, uz otra ar četirem, uz trešā poga ar kājiņu. Bērns šķiro pogas pēc šīm trim pazīmēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt