Kurš viņu sapratīs? Larisas stāsts

Viņš ir ieradies. Mans otrais. Atkal puika. Labi, ka viss beidzies, tagad abi varam atpūsties. Mammai kaut cik uzlabojusies veselība, lielo dēlu varēja atstāt pilsētā pie viņas. Jau divas nedēļas neesam tikušies. Esmu laukos atguvusies no pēdējo mēnešu stresa un nekad nebeidzamajām dzīvokļa problēmām.

Palīdzība krīzes situācijā nonākušajām jaunajām grūtniecēm un māmiņām

  • Biedrības „Ģimenes Šūpulis” krīzes centrs Patvēruma māja no 2015. gada uzņem un atbalsta bez fiziska, emocionāla un psiholoģiska patvēruma palikušas un grūtībās nonākušas grūtnieces un jaunas māmiņas ar mazuļiem līdz viena gada vecumam. Kontakti: „Jaunpalejas,” Kauguru pagasts, Beverīnas novads; Tālr. 64234485; epasts: [email protected]; www.gimenes-supulis.lv; vadītāja: Valda Reķe, mob. 26548496, e-pasts: [email protected];
  • Misija „Pakāpieni" palīdz krīzes situācijās nonākušajām grūtniecēm un jaunajām māmiņām, vientuļajiem vecākiem un daudzbērnu ģimenēm. Kontakti:  Rīgas iela 41, Tukums; tālr. 26287215; www.pakapieni.lv;  e-pasts: [email protected]
  • Biedrība „Cerību spārni” Siguldas novada „Kārklos” lietošanā uz 10 gadiem saņēmusi māju, zemi un saimniecības ēkas, kur izveidots Sociālā atbalsta centrs „Cerību māja”. Atbalsta centrs sniedz divus pakalpojumus – sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā un aprūpes un dzīvesprasmju apmācībā, kā arī atelpas brīža pakalpojumu vecākiem, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti.Tālr.: +371 26879835. e-pasts: [email protected].

Larisa pamostas no telefona zvana skaņām. Mocarta melodija, ko pati izvēlējusies, tagad nemaz neliekas tīkama, jo tik ļoti nāk miegs. Mamma. Nu, protams, nepiezvanīju viņai, kad dzemdības beidzās. Ko? Viņa ar lielo dēlu grib braukt šurp? Viņš pa naktīm slikti guļot? Pieaugusi sieviete netiek galā ar trīsgadīgu mazdēlu? Mammai nav labi ar veselību? Nē, ne tagad! Jau šovakar?

Arī mazais sakustas un pamostas. Mazās lūpiņas kustas un čāpstina. Pag! Kam viņš ir līdzīgs? Kuram no trim – Rainera tēvam Andrim, bet piere tāda kā Mārcim, bet mati tumši kā Leo? Larisai asaras riešas acīs neziņā: kurš no trim?

Pagājušajā pavasarī bija tā sagadījies, ka atkal bija uzradies Rainera tēvs Andris.

Patiesībā viņa jau pati to bija mudinājusi, jo puika tik ļoti tēvu gaidīja. Ar diviem mēnešiem viņam pietika, vienu dienu atkal bija prom, it kā pie savas mammas lauku darbos palīdzēt. Zvanīt jau viņš zvanīja, bet lielākoties Larisa aiz dusmām un aizvainojuma neatbildēja. Arī viņai palīdzība būtu noderējusi. Tas pats mazais viņas mammas vienistabas dzīvoklītis bija jāremontē, gadiem nekas nebija darīts.

Remonta darbiem pieteicās kaimiņš Mārcis. Kamēr viņš remontēja, visi trīs pie viņa pārvācās. Pa dienu remonts, naktīs – gultā pie Mārča. Viņi izsargājās, to viņa labi atceras. Tātad viņš nevarētu būt mazā dēlēna tēvs? Apsviedīgs tas Mārcis bija, tādu vīrieti Larisa būtu pelnījusi, jo vīrietis, kas remontētu, pielabotu, arī bērnībā pie mammas nebija bijis.

Remonts beidzās, lai gan ne tāds, ko Larisa būtu vēlējusies, pusceļā aprāvās.

Mammas iekrājumi no invaliditātes pabalsta bija beigušies. Bija jāvācas atpakaļ uz savu vienistabnieku. Mamma jutās kā varena saimniece, sakot, ka tagad viņa te noteiks, kad te draugi nāks. Larisai tas bija par daudz.

Mēģinās pati. Ilgāk par mēnesi neizturēja, jo saslima Rainers. Vadītājs darbā jau tā nelāgi uz viņu skatījās, kas būs vēl, ja paņems slimības lapu bērna dēļ. Citas sievietes kaut kā iztika, kaut kam maksāja, kaut ko pierunāja bērnus pieskatīt. Larisa saņēma dūšu un zvanīja mammai. Lūdza. Lūdzās. Mamma piekrita ar norunu, ka Rainers dzīvos pie viņas. Larisa atkal pārcēlās, bet nu jau bija tuvāk iepazinusies ar kolēģi Leo, pavisam jaunu puisi.

Kādu vakaru darbā aizkavējās tā ilgāk, svinēja firmas trešo jubileju. Leo tik labi dejoja, ar viņu bija tik jautri, un viņi kļuva tuvi. Tikai vienu vienīgu reizi. Vai tiešām viņš bija tēvs? Tikai viena vienīga reize! Leo taču ir draudzene, kā to viņam pateikt, bet Larisa visai pārliecināta nebija. Teikt vai nē?

Kurš? Kurš no viņiem? Larisai atliek neziņā gaudot. Kurš sapratīs? Kā to bez liekām klapatām noskaidrot?

Visi četri – Larisa, mamma un abi dēli - Patvēruma mājā nodzīvojuši gandrīz mēnesi. Laiks posties. Saņemsies viņa, zvanīs Andrim. Larisai par pārsteigumu – Andris atsaucīgs un pat priecīgs, jau parīt atbrauks un aizvedīs mājās. Kamēr neredzēs mašīnu piebraucam, Larisa vēl šaubīsies, tik daudz viņa bija mānīta un maldināta.

Visi pieci devušies ceļā. Pa ceļam iebrauks, piereģistrēs mazo. Tēvs, tāpat kā Raineram, būs Andris.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt