Kultūras ziņas

Baleta zvaigžņu lietus

Kultūras ziņas

«Arī vaļiem ir bail» Nacionālajā teātrī

Laikmetīgais cirks bērniem «Krustām šķērsām»

«Krustām šķērsām» – zviedru cirka trupas izrāde mazajiem skatītājiem

Ar izrādi “Krustām šķērsām” Rīgā viesosies zviedru cirka apvienība “Kompani Giraff”. Šis nav parasts stāsts, bet gan spēle ar skatītāju iztēli, taču, lai to iedarbinātu, māksliniekiem jāliek lietā akrobātika, spēles un nedaudz arī burvestība.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Divi cirka mākslinieki uz skatuves rada dzīvās skulptūras, savukārt nedzīviem priekšmetiem, piemēram, spainim un slotai, viņi liek “atdzīvoties”. Lai to panāktu, nepieciešama liela koncentrēšanās un pat maģija. Brīžiem mākslinieki paši ir pārsteigti – kur viņi atrodas? Varbūt iekšā milzīgā krāsu spainī? Slepenajā istabā? Vai apburtā mežā? Iztēle dod iespēju no nekurienes nokļūt “kautkurienē” un visparastākajās lietās ieraudzīt neparasto.

Izrāde “Krustām šķērsām” (Tvärslöjd) tapusi 2015. gadā un ar panākumiem izrādīta ne tikai Zviedrijā, bet daudzviet Eiropā un citur pasaulē.

Izrādes veidotāji – “Kompani Giraff” ir Stokholmā mītoša laikmetīgā cirka apvienība, kuras darba pamatā ir aizrautība ar kustību, dzeju un maģiju. Izrādē “Krustām šķērsām” piedalās cirka mākslinieki, kas ir īsti meistari tādās disciplīnās kā stāvēšana uz rokām, žonglēšana un akrobātika.

Dženija Sodu (Jenny Soddu) ir akrobāte, kura savā radošajā darbībā meklē iespējas, kā apvienot objektu manipulāciju ar stāvēšanu uz rokām. Viņa izmanto klauniem raksturīgo naivo un brīvo izteiksmes veidu, ko arī šoreiz redzēsim uz skatuves. Iespējams, Dženija ir vienīgā Zviedrijas māksliniece, kurai ir cirka studiju bakalaura un klaunādes maģistra grāds. Šīs zināšanas un arī agrākā pieredze vingrošanā un dedzīgā aizrautība ar dažādiem fiziskiem trikiem devusi iespēju māksliniecei strādāt ar visdažādākajām auditorijām un dažādākā formāta izrādēm visā pasaulē.

Džuljeta Birkelande (Julietta Birkeland) apgūst cirku jau kopš 15 gadu vecuma - sākumā Stokholmā, tad Parīzē, bet vēlāk Briselē. Kopš studiju pabeigšanas 2012. gadā māksliniece uzstājusies daudzviet pasaulē gan kā gaisa akrobāte, gan kā žongliere. 

Izrādi “Krustām šķērsām” skatītāji varēs redzēt sestdien, 10. martā plkst. 11.00 un 15.00. Izrāde notiks "ZUZEUM" telpās Rīgā,  Lāčplēša ielā 101.

Apmeklētāji ir aicināti ierasties "Zuzeum" pusstundu agrāk - mazie skatītāji, viņu lielākie brāļi un māsas, kā arī vecāki varēs ar rotaļu palīdzību izzināt maģisko cirka pasauli un izpaust iztēli, darbojoties ar GIGI lielizmēra rotaļklučiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti