Krāsu karaļa diktāts. Kā rotaļājoties apgūt krāsu un figūru nosaukumus

Krāsu un figūru nosaukumus var mācīties ar spēles palīdzību. Spēle gan pašiem sākumā būs jāuzmeistaro.

Nepieciešams:

  • Krāsains papīrs.
  • Šķēres.
  • Zīmulis.
  • Cirkulis vai dažādu lielumu apaļi priekšmeti.

Norise: Vispirms no papīra izgriež trīs dažādu lielumu un dažādu krāsu apļus. Vēlams lielumus veidot tā, lai mazākiem spēlētājiem viegli saprast, kurš aplis ir lielākais, kurš mazākais, kurš vidējais. Apļu ir iespējami daudz.

Visus apļus sadala divās daļās, vienu daļu noliek uz galda, grīdas vai jebkur, kur tie ir pārskatāmi redzami gan lieliem, gan maziem. Otru daļu sadala spēlētājiem.

Spēles vadītājs ir Krāsu karalis, viņš katram spēlētājam pēc kārtas dod uzdevumu – piemēram: “Uzliec zaļo vidējo apli uz zilā lielā apļa!” Spēlētājs to izdara.  Ja spēlētājam nav zaļa vidējā apļa, bet ir citas krāsas vai lieluma aplis, tad tas saka: “Man nav zaļa vidējā apļa, Krāsu karali, atļausi uzlikt uz zaļā vidējā apļa balto vidējo apli?” Krāsu karalis var atļaut to darīt vai dot citu uzdevumu, mainot apļa lielumu un krāsu.

Sāciet ar dažām krāsām, pamazām tās papildinot.

Variants: Šai spēlei labi noderēs krāsainas pogas - dažādu izmēru un krāsu. Te var izmantot arī to, ka dažām pogām ir divi caurumiņi, dažām četri, dažām kājiņa, to Krāsu karalis un spēlētāji var izmantot spēlē, dodot norādes.

Kad esat tikuši galā ar apļiem, varat to krājumus papildināt ar citām formām.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti