Krāšņs kino piedzīvojums visai ģimenei. Iepazīsties ar «RIGA IFF» pilmetrāžas filmu piedāvājumu bērniem!

Rīgas Starptautiskā Kino festivāla (RIGA IFF) bērnu filmu programma Kids' Reel ir paredzēta bērniem vecumā no 3 – 13 gadu vecumam. Pilnmetrāžas spēlfilmas, aptver dažādus žanrus – programmā ir gan reālistiska Ziemeļvalstu drāma ("Komēdijas karaliene"), gan krāsām piesātināts piedzīvojumu stāsts ("Ceļš"), gan fantāzijas pilns stāsts par apkārtējās vides saudzēšanu ("Šija - dumpinieku feja"). Īpaša uzmanība jāpievērš arī kaimiņos tapušajām filmām "Snaudošais zvērs" un "Tauriņa sirds", kas vēsta par bērniem tepat līdzās – Baltijas valstīs. Festivālā uz skatītāju jautājumiem pēc seansa būs klātesoši arī filmu režisori Jāks Kilmi un Inesa Kurklietīte.

Programma ir tiešām krāšņa, tādēļ piedāvājam mazliet plašāku ieskatu dažādās – mazliet sirsnīgās, mazliet spocīgās, un ļoti jautrās – KIDS’ REEL filmās!

Juku un Himalaju zieds


Animācijas režisoru Arno Demenka un Remī Dirēna darbi jau vairākus gadus priecējuši RIGA IFF mazākos skatītājus, un šogad atgriežas ar muzikāli krāšņu un krāsainu pasaku, kas veidota ceļa filmas žanrā – tā iedrošina nepadoties pat tad, ja esi viens no mazākajiem!

Peļu vecmāmiņa stāsta senas tautas pasakas. Viena no tām vēsta, ka augstāko kalnu virsotnē atrodas kāds augs, kas pārtiek tikai no visspožākās saules gaismas. To dēvē par Himalaju ziedu. Mazā pelīte Juku atstāj savu ģimeni, lai šo ziedu atrastu un dāvātu to vecmammai – lai to sasniegtu, jaunajai astainei būs jāmēro šķērsļu un piedzīvojumu pilns ceļš.

Filmu demonstrēs k/t "Citadele" 22. oktobrī plkst.11.

 

Komēdiju karaliene

 

Smiekli izdziedēs – tā darbu piesaka filmas režisore, kuras filma pagājušajā Berlinālē ieguva "Kristāla lāci". Filmas pamatā ir Jennijas Jēgerfeldes pusaudžu romāns "Stendapa karaliene", kas arīdzan ir tulkots latviski.

Kopš kāda traģiska notikuma ģimenē trīspadsimtgadīgo Sašu spēj iepriecināt tikai komēdijas šovi. Drīz vien meitene nolemj, ka pati varētu kļūt par ne vien par komiķi, bet arī par komēdijas karalieni un ļaut citiem smieties kopā ar viņu. Tiesa, viņas ceļš uz mērķi izrādās dažādu pārbaudījumu un atklāsmju pilns.

Filmu demonstrēs k/t "Splendid Palace" Mazajā zālē 16. oktobrī plkst. 13.30.

 

Snaudošais zvērs

Rakstnieka Stīvena Kinga pusaudžu mistērija Baltijā – ar šādu pieteikumu pie skatītājiem atgriežas igauņu režisors Kilmi, kas jaunākajā darbā smalki atveido bērnu psiholoģisko un emocionālo stāvokli, spoguļojot viņu pārdzīvojumus apkārtējā vidē, un otrādi.

Kristjans un draugu bariņš vada savu vasaru kādā mierīgā Igaunijas ciemā. Viņu vienīgais izklaides avots ir kāpelēšana pa kādas pamestas fabrikas konstrukcijām. Taču bīstamības dēļ atrašanās fabrikā ātri vien tiek aizliegta. Draugi nolemj aizliegumu ignorēt, un šis lēmums drīz vien liek saskarties ar kādu satraucošu notikumu.

Filmu demonstrēs k/t "Splendid Palace" Mazajā zālē 22. oktobrī plkst. 16.00.

Konkursu filmas arī šogad vērtēs festivāla bērnu žūrija. Bērnu žūrijas darbs ir īpaši nozīmīgs – viņu izvēlētā filma pēc festivāla, pateicoties sadarbībai ar Latvijas Televīziju, nonāks pie skatītājiem visā valstī! Pieteikties dalībai bērnu žūrijā (10-13 gadi) šogad pagarinātā kārtā iespējams līdz pat 3. oktobrim. Lai uzzinātu vairāk, dodies uz: ej.uz/KR_zurija.

Programmas seansi šogad notiks gan tiešsaistē, tā klātienē kinoteātros "Splendid Palace" un "Kino Citadele", turklāt uz tiem iegādājama arī ģimenes biļete, kas ļauj konkursa filmas par izdevīgu cenu skatīties četratā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti