Konkursa «FIZMIX Eksperiments» uzvarētāji noskaidroti vēl nebijušā neklātienes finālā

Šogad AS “Latvenergo” organizētais 8. un 9. klašu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinājies jau 25. gadu, un konkursam pieteicās 246 komandas jeb 1230 skolēnu no visas Latvijas. Neskatoties uz vairākiem izaicinājumiem un ierobežojumiem Covid-19 dēļ, ir noskaidrotas zinošākās komandas katrā Latvijas reģionā. 20. maijā norisinājās vēl iepriekš nebijis neklātienes fināls, kura laikā komandu dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi un praktiski eksperimenti.

Izvērtējot iesniegtās komandu atbildes, ir noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” 25. sezonas uzvarētāji, kuri iegūst galveno balvu – “FitbitVersa2” viedpulksteņus: 

  • Pirmo vietu Rīgas pilsētā ieguvusi komanda “FizzyMixers”, kura pārstāv Rīgas Angļu ģimnāziju.
  • Rīgas reģionā zinošākā komanda bija “WrongTurn” no Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskolas.
  • Vidzemes reģionā pirmo vietu ieguva komanda no Madonas Valsts ģimnāzijas - “Epsilons 131”.
  • Uzvarētāji Latgales reģionā ir komanda “Fotoni” no Līvānu 2. vidusskolas.
  • Zinošākās komandas titulu Zemgales reģionā ieguva komanda “Neatgriezeniskās mutācijas” no Aizkraukles novada vidusskolas.
  • Galveno balvu visai komandai Kurzemes reģionā izcīnīja komanda “Dūdeles”, kura pārstāvSkrundas vidusskolu.

Konkursa finālā katrai komandai bija jāveic pieci uzdevumi ar praktiskiem eksperimentiem, kuru izpildei bija dota viena stunda. Šajā laikā katram komandas dalībniekam bija jāpilda viens uzdevums. Galvenokārt tika vērtēta iesniegtās atbildes precizitāte, un gadījumā, ja divām komandām bija vienāds punktu skaits, tika ņemts vērā uzdevuma izpildei veltītais laiks.

“Mācību gads tūlīt beigsies – turklāt pilnīgi atšķirīgi no tā, kā sācies. Taču šī neparastā situācija ļauj paskatīties uz daudz ko pilnīgi citādi, un mēs paši redzam, ka jauni izaicinājumi ir vislabākā pieredze. “FIZMIX Eksperiments” šajos gados kļuvis par izcilnieku kalvi, par meistardarbnīcu. Interneta portālos varam lasīt veiksmes stāstus par vairākiem bijušajiem šī konkursa dalībniekiem, kas šodien veiksmīgi strādā gan zinātnē, gan biznesā. Jauniešiem, kuri savu nākotni saista ar fiziku un eksaktajām zinātnēm, ir neierobežotas iespējas karjeras izaugsmē, jo fizika mums ir visapkārt. Tādēļ man ir liels prieks par skolēnu atsaucību un ieinteresētību, un īpašu paldies gribu teikt skolotājiem, jo bez viņu līdzdarbošanās šis konkurss nemaz nevarētu notikt, ” uzsver AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Konkursa finālistus visu ekspertu vārdā sveica arī fizikas doktore Virgīnija Vītola, un atkārtoti ar neklātienes fināla noteikumiem iepazīstināja ilggadējais konkursa “FIZMIX Eksperiments” konkursa moderators Aivis Ceriņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt