Rīta Panorāma

ĶTR sāk samazināties iedzīvotāju skaits

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Aicina jauniešus savas idejas pārvērst biznesa plānā

Konkursā «Biznesa skices» jauniešus aicina idejas pārvērst biznesa plānā

Līdz šīs nedēļas beigām skolēnu un studentu komandas no visas Latvijas tiek aicinātas pieteikties konkursam "Biznesa skices". Tā ietvaros dažādās vecuma grupās labāko biznesu ideju autoriem būs iespējams saņemt naudas balvas 1500 eiro apmērā.

"Bruntor" idejas autors Raimonds Jurgelis iepazīstina ar savu izgudrojumu: "Pēc skata milzīgs skeitbords. Rokās ir pults, ar ko var spiest gāzi un bremzi. Uzkāpj virsū kā uz snovborda, un tad tā arī brauc, kur acis rāda, – līdzīgi kā ar snovbordu." Raimondam Jurgelim ideja izveidot elektrizētu bezceļu dēli radās Covid-19 pandēmijas laikā.

Savukārt Rihards un Roberts ar savām rokām ražo koka rotaļlietas bērniem un juvelierizstrādājumus. Visiem viņiem, vēl mācoties skolas solā, pirmos soļus biznesā palīdzēja spert dalība konkursā "Biznesa skices".

"WoodyToys" komandas dalībnieks Roberts Karpinskis: "Konkurss palīdzēja mūsu izaugsmē, arī saprast, kādas ir kļūdas."

"Mums bija biznesa skiču rīks. Praktiski bija jāiet pa soļiem, jāsaprot sava mērķauditorija, kas būs materiāli, kādas finanses nepieciešamas, kur un kā pārdosim," skaidroja "WoodyToys" komandas dalībnieks Rihards Anšics.

Šogad konkurss "Biznesa skices" notiks jau ceturto reizi. Tas norisināsies trīs vecuma grupās. Lai pieteiktos dalībai konkursā, nav jābūt gatavam produktam vai pakalpojumam. Pietiek ar biznesa ideju. 

"Šajā konkursā jaunieši tiek aicināti iesniegt savas biznesa idejas, izveidot biznesa plānu un beigu beigās arī patiesībā veidot  tādu savu mārketinga kampaņu saviem produktiem.  Mērķis šim konkursam ir iesaistīt jauniešus uzņēmējdarbībā. Pieteikties konkursam var jaunieši, sākot no 7. klases. Mums ir trīs vecuma grupas: 7.–9. klase, tad vidusskolas vecuma grupa un attiecīgi augstskolas bakalaura līmeņa vecuma grupa," stāstīja ''Swedbank'' Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.

Konkurss norisināsies divu mēnešu garumā, tā laikā dalībniekiem tiks piedāvātas arī dažādas apmācības.

Programmas "Skola 2030" mācību satura izstrādes vadītāja Santa Kazaka: "Ir skaidrs un ir pierādīts, ka, sākot biznesu, ir nepieciešamas konkrētas prasmes un konkrēts domāšanas veids. ''Biznesa skices'' ir fantastisks rīks, kā dažādos vecuma posmos šo piedzīvot."

"Pats process, gūtās zināšanas un pieredze, kad sanāk kopā vairāki cilvēki un strādā pie vienas idejas, –  tā ir ļoti laba pieredze, ko jaunieši iegūst. Pat ja viņi beigās nebūs uzņēmēji, šī pieredze viņiem ļaus saprast, kā darbojas projektu vadība, kā attīstīt lietas, sākot no nulles un novedot tās līdz galam," pauda Jansons.

Pieteikties dalībai konkursā "Biznesa skices" var līdz 22. janvārim. Katrā vecuma grupā labākās komandas saņems naudas balvas savu biznesa ideju īstenošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti