Konferencē meklēs risinājumus ieilgušām Latvijas bērnu aizsardzības sistēmas problēmām

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 10. septembrī notiks organizācijas “Centrs Dardedze” rīkotā konference ar nosaukumu “Aizej tur – nezin kur? Ceļa meklējumi vardarbības pret bērnu novēršanai” ar mērķi veicināt valsts un pašvaldību līmenī izpratni par mērķtiecīgas bērnu tiesību aizsardzības sistēmas nepieciešamību. Šai dienā bibliotēkas telpās notiks arī izstādes “Bez vardarbības” atklāšana.

“Kā mēs rīkotos, ja uzzinātu, ka ir kāds vīruss, kas ietekmē katru otro bērnu pasaulē, bieži atstājot paliekošu negatīvu ietekmi uz cilvēka psihisko un fizisko veselību, spējām mācīties, strādāt un veidot attiecības? Šāds vīruss ir vardarbība pret bērniem. Taču reālas bērnu un ģimeņu atbalsta sistēmas Latvijā šobrīd trūkst. Šobrīd mēs aicinām kopā vadošās valsts amatpersonas, lai to mainītu,” uzsver “Centrs Dardedze” valdes locekle Laila Balode.

Konferences tiešraide būs skatāma sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Konferences mērķauditorija ir politikas veidotāji un lēmumu pieņēmēji valsts un pašvaldību līmenī, un tās atklāšanā piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits, labklājības ministre Ramona Petraviča, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Zviedrijas vēstniecības pārstāvis Hanness Tordengrens. Konference un izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Zviedru institūtu.

Ar konferenci iecerēts sniegt lēmumu pieņēmējiem un plašākai sabiedrībai reālu un objektīvu skatījumu uz to, kādi ir Latvijas bērnu un ģimeņu atbalsta sistēmas trūkumi, kāds varētu būt kopīgais virziens un starptautiskā praksē pārbaudīti risinājumi. Kā iespējamais plāns institūciju mobilizēšanai konferencē tiks aplūkotas ANO Globālās partnerības vardarbības pret bērnu novēršanai izveidotā "Ceļa meklētāju" valstu kustība un Pasaules Veselības organizācijas un citu starptautisko organizāciju izstrādātās INSPIRE vadlīnijas vardarbības prevencijai.

Konferencē izskanēs Globālās partnerības vardarbības pret bērniem novēršanai pārstāves Sabines Rakotomalalas, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvja Jondžī Jona un bērnu ombuda Zviedrijā Elizabetes Dālinas video prezentācijas, savukārt no vietējiem runātājiem ar prezentācijām uzstāsies Pārresoru koordinācijas centra konsultante Sigita Sniķere, Latvijas Universitātes pētniece Zane Linde-Ozola, kā arī “Centrs Dardedze” vadītājas Agnese Sladzevska un Laila Balode.

Plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā tiks atklāta izstāde “Bez vardarbības”, kuras ilustrācijas izstrādājusi zviedru māksliniece Stīna Virsēna, apvienojot tās ar citātiem no bērnu rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas runas “Bez vardarbības”. Astrīda Lindgrēna ir teikusi: “Sniedziet bērniem mīlestību, vairāk mīlestības un vēl vairāk mīlestības, un veselais saprāts radīsies pats par sevi.”

Konferences otrajā daļā tiks organizētas darba grupas, kam sekos paneļdiskusija par šķēršļiem un risinājumiem vardarbības pret bērnu prevencijā. Diskusijā piedalīsies eksperti no vairākām ministrijām, Valsts policijas, Latvijas Universitātes un projekta “Skola2030”.

Dalība konferencē klātienē notiks ar ielūgumiem (konferences klātienes dalībnieku skaits tiek rēķināts atbilstoši aktuālajām SPKC vadlīnijām Covid-19 izplatības risku mazināšanai).

Pilna konferences programma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt