Ģimenes studija

Ideālu vecāku nav, bērniem jādod drošības sajūta. Saruna ar Aiju un Jāzepu Dzierkaļiem

Ģimenes studija

Civillikumā mainīts šķiršanās prasības izskatīšanas termiņš

Kā tiek licencēti privātie bērnudārzi?

Ko un kā mācās dārziņā? Privāto pirmsskolu dibināšana un uzraudzība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts uzraudzība privātam un valsts dārziņam ir identiska, visās iestādēs jāīsteno valsts noteiktā izglītības programma, bet mācību metodes katra iestāde var izvēlēties, Latvijas radio raidījumā “Ģimenes studija” diskutē un skaidro Privāto pirmsskolas izglītības iestāžu asociācijas vadītāja un privātā bērnudārza „Creakids” vadītāja Daina Kājiņa, Izglītības un kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas un reģistru departamenta direktora vietnieks Ivans Jānis Mihailovs un mājdārziņa "Mazie soļi" dibinātāja un vadītāja Rūta Mantiņa.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Nesen Latvijas TV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, kādas audzināšanas metodes izmanto Rīgas privātajā pirmsskolas izglītības iestādē "Mīlestības māja", secinot, ka šajā izglītības iestādē bērnu disciplinē, sasienot rokas un kājas un berot piparus uz mēles par nesavaldīgiem vārdiem.

Pārbaudes lietu sācis Izglītības kvalitātes valsts dienests uzsākts arī kriminālprocess par šajā bērnudārzā pielietotajām metodēm, speciālisti atzīst, ja bērna disciplinēšanā uzsvars tiek likts uz fiziska diskomforta radīšanu, tas ir fizisks sods, tas nepadara bērnu labāku, bet rada vēl lielāku agresiju. Bērns kļūst rāms tikai baiļu dēļ.

Mihailovs raidījumā skaidro, ka valsts Rīgas privātajai pirmsskolas izglītības iestādei "Mīlestības māja" ir licencējusi vispārējās izglītības un speciālās izglītības programmas.

License ir apsolījums īstenot izglītības programmu. Katrs pedagogs ir tiesīgs īstenot savas metodes, tās izdomāt.

Kājiņa, komentējot masu saziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par mācību iestāžu darbu, skaidro, ka “tas ir nepieņemami, ja gada laikā divas reizes atspoguļo ko tādu, kas notiek dārziņos, jāizseko, kā tiek dārziņi uzraudzīti.  Pieredze rāda, ka pirmsskolas mācību iestādes tiek uzraudzītas. Tā ir arī vecāku atbildība – izvēloties bērnudārzu, bet joprojām brīva iespēja izvēlēties bērnudārzus nav, jo to trūkst.

Visās pirmsskolās realizē valsts noteikto mācību programmu, mācību iestāde var izvēlēties dažādas metodes, ar kurām īsteno šos izglītības mērķus.

Lai kādu uzraudzības sistēmu neizdomātu valsts, vislielākās iespējas ar bērniem strādāt ir vecākam un ieraudzīt savu bērnu. Jo ātrāk ziņotu par problēmām, jo ātrāk tās likvidētu. Izvēloties izglītības iestādi, vecākiem jāsaprot, ar ko šī iestāde ir īpaša un jāspēj novērtēt tās atbilstību bērnam, vērot bērnu un komunicēt ar bērnu, lai novērotu izmaiņas, saprastu problēmas, uzsver Kājiņa.

Pirmsskolas mācību iestādes dibināšanā un darbībā ir vairāki posmi - pirmais posms – licence – atļauja īstenot izglītības programmas, otrs – vadītāja profesionālās darba izvērtēšana reize sešos gados, to dara ekspertu komisija.

No valsts puses uzraudzība privātam un valsts dārziņam ir identiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti