Dienas ziņas

Draudze nevēlas mainīt mācītāju

Dienas ziņas

Bažas rada liegums veikalos iegādāties sēklas

Barikāžu laiks bērnu un pusaudžu acīm

Ko par barikāžu laiku zina mūsdienu bērni un jaunieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par Latvijas vēsturei nozīmīgiem notikumiem bērni un jaunieši var uzzināt skolā, no grāmatām, filmām, muzejos, raidījumiem un rakstiem, no ģimenē dzirdētā. ReTV, uzrunājot vairākus bērnus un jauniešus Valmieras ielās un arī sociālajos medijos, secināja – zināšanu par barikāžu laiku jaunajai paaudzei nav daudz. 

Ieklausieties bērnu atbildēs:

Kate (8 gadi): “Man tā liekas, ka Latvija sargāja savu valsti pret Krieviju. Vairāk nezinu.”

Emīls (10 gadi): “Tur daži cilvēki brauca noņemt nost tramvajiem sliedes un uztaisīt barikādes, un daudzi, daudzi cilvēki piedalījās.” 

Aiga, valmieriete: “Pirms 30 gadiem Rīgā, kad aizstāvēja torni, es tagad precīzi neatceros. Televīzijas!”

Dora (9 gadi): “Par barikādēm mēs zinām to, ko mums ir stāstījis tētis, jo viņš arī tur piedalījās. Sabrauca ļoti daudz cilvēku no visas Latvijas, gāja pie svarīgām ēkām un sargāja tās.”

Darels (7 gadi): “Viņi cēla barikādes no baļķiem, visādi traktori un smagās mašīnas  sabrauca, lai aizsargātu Latviju no krievu tankiem.”

Helēna ( 7 gadi): “Arī mans vectētiņš tur piedalījās. Domu laukumā pie ugunskura.”

Kamēr mazāki bērni atstāsta to, ko uzzinājuši no vecākiem,  pusaudži dalās ar gūtām zinībām skolā vai grāmatās.

Mareks (17 gadi): “Barikādes notika 91. gadā, kaut kur janvāra vidū. Man šķiet, ka barikāžu diena ir tad, kad aizstāvēja Latviju. Aptuveni kādi 40 000–50 000 cilvēki, varbūt vairāk.” 

Līza (17 gadi): “Barikādes parādīja to, ka mums Latvijā aizvien ir ļoti daudz drosmīgu cilvēku, kas ir gatavi cīnīties par to, ko mēs esam ieguvuši caur sūru darbu un daudz izlietām asinīm. Esmu pateicīga visiem, kas tur piedalījās.”

Madara (13 gadi): “Cilvēki cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju, kā arī šajā laikā dzīvību zaudēja 8 cilvēki, un viens no tiem bija skolnieks.”

Būtiski ir arī  tas, vai un ko par šo laiku runā mājās ģimenē. Bet, ReTV uzrunājot vecākus, nācās secināt – daudzi no viņiem paši maz zina par šo Latvijas vēsturei svarīgo lapaspusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti