«Ko bērns drīkst skatīties?» - saruna par bērnu filmu saturu

Pastāv apgalvojums, ka bērni savas emocionalitātes, nelielās pieredzes un izglītības trūkuma dēļ ir viegli manipulējami, viņiem ir grūti atšķirt melus no patiesības un kritiski izvērtēt apkārtējās pasaules īpatnības, tāpēc rūpīgi jāpārdomā bērniem piedāvāto aktivitāšu saturs, tais skaitā filmu.Tomēr tas nenozīmē, ka filmās ar bērniem nedrīkst runāt par neērtām un sarežģītām tēmām.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Nenoliedzami filmas spēj ietekmēt bērnu apziņu un to veidotājiem, kā arī vecākiem būtu nepieciešams to apzināties, taču katrs bērns konkrēto saturu interpretēs citādāk atbilstoši savam vecumam, pieredzei un interesei. Būtiskākais ir nodrošināt katrai vecuma grupai atbilstošu saturu, lai pēc iespējas vairāk veicinātu attieksmi pret apkārtējās dzīves norisēm un bagātinātu ar dažādām pozitīvām pieredzēm.

Katrs bērns ir atšķirīgs, un to vecākiem ieteicams ir sekot līdz, lai uz ekrāniem redzamais būtu bērnam saistošs un emocionālo pārdzīvojumu rosinošs. Taču viedokļi par to, kas ir atbilstošs saturs, atšķiras.

Pirms neilga laika uz kinoekrāniem Latvijā nonākusi ģimenes filma “Frīdas vasara”. Lai gan parasti ar vārdiem “ģimenes kino” tiek saprastas piedzīvojumu, fantastikas vai komēdijas žanra filmas, režisores Karlas Simonas filma “Frīdas vasara” ir drāma.

Kā raksta Dace Čaure: “Līdz šim pierastā izpratne par "ģimenes filmu" kā uz emocionālām reakcijām orientētu darbu patiesībā neizslēdz arī pārdomu radīšanas aspektu. Tādas filmas kā “Frīdas vasarair solis jaunas sabiedrības veidošanā – tādas sabiedrības, kurā

bērns ir pilnvērtīgs kino skatītājs un no viņa aiz dziesmām un dejām netiek slēpta patiesība.” (Kino Raksti)

Šī filma atkāpjas no vispārpieņemtā uzskata par ģimenes kino un vēsta par sešgadīgo Frīdu, kura pēc lieliem pārdzīvojumiem tiek aizvesta no lielpilsētas dzīves Barselonā pie mammas brāļa laukos. Frīda tur tiek uzņemta sirsnīgi, taču meitenei nākas pielāgoties jaunajai ģimenei, apstākļiem un dzīvei Spānijas laukos. 

Piektdien, 12. oktobrī, kinoteātrī “Kino Bize” pirms filmas “Frīdas vasara” seansa norisināsies diskusija “Ko bērns drīkst skatīties?”.

Diskusijas mērķis ir izprast, vai bērnam rādītais saturs ir jāierobežo un vai pastāv konkrēts tēmu loks, par kurām būtu atļauts runāt. Diskusija plkst. 18.00 norisināsies bez maksas. Apmeklētāji ir aicināti papildināt klātienē dzirdēto ar ģimenes filmu “Frīdas vasara” plkst. 19.15.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt