«Knīpas un knauķi» pēta emocijas. Rotaļīgā uzvedumā bērniem mācīs atpazīt savas sajūtas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Atzīmējot savu 50. dzimšanas dienu, bērnu vokālā studija "Knīpas un knauķi" radījusi muzikālu un reizē interaktīvi izglītojošu rotaļuzvedumu "Emociju pētnieki". Tajā caur dziesmām, dejām, sarunām, spēlēm un līdzdarbošanos ikviens aicināts iepazīt, izprast un apzināt daudzveidīgās emocijas, kas valda mūsos.

«Knīpas un knauķi» pēta emocijas. Rotaļīgā uzvedumā bērniem mācīs atpazīt savas sajūtas
00:00 / 04:22
Lejuplādēt

Uzveduma "Emociju pētnieki" apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties uzvedumā kopā ar vokālās studijas bērniem. Šajā piedzīvojumā bērni mācīsies atpazīt emocijas, izprast un izjust tās. Uzveduma režisore Inga Cipe atklāj: "Īstenībā šī būs tāda pilotizrāde, jo mēs izmēģināsim, kā mums strādā tas koncepts. Jo katra emocija būs kaut kā izspēlēta – tajā būs nedaudz jāiesaistās. Vai būs kaut kas jāveido, vai būs jādzied līdzi, vai būs jādanco, vai būs jāmin kāda mīkla. Viņa nebūs tāda pasīvā izrāde, kur noskatīsies mākslinieka koncerta daļu un viss, te būs ar darbošanos un domāšanu. Es pat teiktu, ka mazliet mazliet nopietnāk un sarežģītāk nekā mēs ikdienā esam pieraduši uztvert bērnu izrādes."

Koncertuzvedums "Emociju pētnieki" stāsta par ziņkārīgu meiteni Emmu un drosmīgu knauķi Lukku, kuri kopīgi apceļo un iepazīst 12 emociju planētas: prieka, dusmu, laimes, bēdu, kautrīguma, draudzīguma, baiļu, miera, uztraukuma, pateicības, skaudības un mīļuma. Uzvedums galvenokārt paredzēts pirmskolas un skolas vecuma bērniem, taču to iespējams vērot arī pašiem mazākajiem klausītājiem un skatītājiem kopā ar saviem vecākiem. Režisore Inga Cipe ir pārliecināta, ka šis ir uzvedums ar pievienoto vērtību: "Tā mentālā plāksne paliek arvien smagāka un cilvēks arvien mazāk ar to tiek galā. Ja ārzemēs par to runāja jau gadus 4, 5 atpakaļ, pirms Covid jau bija šī tēma daudzās valstīs, tad mums šī Covid situācija paspilgtināja to daudz krāšņāk, un mēs šobrīd esam tur, kur esam. Ir pēdējais brīdis saprast savas emocijas, savus garastāvokļus, kā ar to tikt galā. Izrādās, ka ar to jau strādā psihologi no maza bērna vecuma."

Arī šī izrāde veidota ar dažādu speciālistu palīdzību. Uzveduma idejas autore ir "Klusuma skolas" skolotāja Edīte Putniņa. Ideju īstenot palīdzēja arī ārste psihoterapeite Laura Valaine. Uzvedums aktīvi tapa pēdējos mēnešus, kopš pavasarī mazinājās epidemioloģiskie ierobežojumi. Bet muzikālo repertuāru vokālā grupa "Knīpas un knauķi" apguvusi jau uz savu jubilejas koncertu, taču liels darbs bija jāiegulda horeogrāfijas apgūšanā, stāsta mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Sanita Sējāne: "Mēs likām kopā ar bērniem pēdējo deju un es sapratu, ka visjaukākais ir tieši aprunāties ar viņiem, parunāties, kā tad viņi šo emociju izjūt vislabāk un kas viņiem palīdz atvērties, vai tieši otrādi –sarauties čokuriņā un pazust. Būt vienam pašam. Mums izvērtās brīnišķīgs process, būtībā mēs to deju uztaisījām kopā. Bet bija dejas, kuras es izveidoju arī viena pati un vairāk horeogrāfiski, vairāk bērniem liekot dejot un kustēties. Bet bija dejas, kur mēs ielikām tikai kādus konkrētus elementus, konkrētu darbību."

Pirmizrāde koncertuzvedumam būs 3.jūlijā Siguldā. Vēl šajā vasarā "Knīpas un knauķi" ar uzvedumu dosies arī uz Cēsīm, Jūrmalu un Tērveti. Taču ar vasaru izrādīšana nebeigsies – veidotāji sola koncertuzvedumu rudenī izrādīt aktīvāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti