Klausies nopietno mūziku un satiec zvērus tumsā! Nedēļas nogales pasākumu ceļvedis ģimenēm ar bērniem

Esam sagatavojuši pasākumu ceļvedi brīvdienām ģimenēm ar bērniem, aicinot izzināt Ziemssvētkus, skatīties animācijas filmas un koncertus, doties nakts pārgājienos, piedalīties citos interesantos pasākumos.

Pārgājiens “Satiec zvērus tumsā”

Lapsa

Līgatnes dabas takas sestdien, 4. decembrī, aicina dabas draugus uz vakara pārgājienu “Satiec zvērus tumsā”. Tas ļaus iepazīt Latvijas savvaļas dzīvnieku noslēpumainās un neparastās aktivitātes tumsā, raidījumā “Rīta panorāma” pauž Līgatnes dabas taku Dabas izglītības un informācijas speciālists Valters Kinna.

Valters Kinna uzsver, ka Līgatnes dabas takas var apmeklēt bez pavadoņa, bet vakara pārgājienā apmeklētāji dosies gida pavadībā, iepazīt tos mežu iemītniekus, kuri dienas gaismā ir retāk manāmi un sastopami. Daudzi dzīvnieki tieši tumšajā laikā kļūst aktīvāki, izlien no migām un slēptuvēm un meklē barību.

Teju divas stundas garais pārgājiens norisināsies piecās grupās, katrā pa 20 cilvēkiem. Pirmā grupa uzsāks pārgājienu plkst. 17.00, nākamās – ik pēc pusstundas. Līdzi jāņem lukturītis un jāsaģērbjas piemēroti laika apstākļiem un pastaigai dabā.

Vairāk par pārgājienu "Satiec zvērus tumsā" lasiet šeit.

 

Baleta "Kopēlija" ieraksts

 

Balets "Kopēlija"

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) decembrī aicina baudīt baleta "Kopēlija" ierakstu. Tas bez maksas būs skatāmi "LMT Viedtelevīzijā" un LNOB mājaslapā.

No 3. decembra līdz 2. janvārim būs skatāms Leo Delība balets "Kopēlija" – Ernsta Teodora Amadeja Hofmaņa pasakas "Smilšuvīrs" klasiskais lasījums. LNOB atzīmēja, ka tas būs īpaši saistošs bērniem. "Komisks, krāsains, dzīvespriecīgs – tāds ir šis balets, kurā Latvijas Nacionālā baleta trupas labākie solisti izdejo un izspēlē stāstu par jauno Franci, viņa mīļoto Svanildu un pārpratumiem, ko rada noslēpumainā doktora Kopeliusa daiļās meitas Kopēlijas burvība," teikts baleta aprakstā.

Baleta "Kopēlija" iestudējumu radījuši horeogrāfs Aivars Leimanis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja. Ierakstā galvenās lomas atveido Elza Leimane, Arturs Sokolovs, Ringolds Žigis un Jūlija Brauere, pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

 

Ziemassvētku stāsts muzejā

Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā aicina ģimenes decembra pirmssvētku sestdienās (4., 11., 18. decembrī) izdzīvot Ziemassvētku stāstu muzejā, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji. Pasākumā varēs uzzināt, kā Rainis vasarnīcā pavadīja vienus no saviem Ziemassvētkiem, kādus apsveikumus sūtīja un saņēma, ar ko cienāja atnākušos ciemiņus.

“Ziemas pēcpusdienā jau krēsloja, kad atkal redzēju Raini, ejot uz savu vientulību, un nezin  kāpēc, man likās, ka viņam bija skumji. Man radās tik neatvairāma vēlēšanās aiziet pie viņa un pateikt ko labu,” vēsta kaimiņu meitenes Olgas atmiņas par viņas pirmo iepazīšanos ar Raini tieši Ziemassvētku vakarā.

Muzeja apmeklējuma laikā būs iespēja apskatīt dzejnieku senās istabas un izzināt dažādus stāstus, iepazīt pastkaršu sūtīšanas tradīciju, mācīties dzejoļus un padarīt svētkus gaišākus vientuļiem senioriem Raiņa dzimtajā Sēlijas novadā, rakstot tiem vēstules un Ziemassvētku apsveikumus, kurus muzeja rūķi nogādās īsi pirms svētkiem.

Darbošanās notiek individuāli vienas ģimenes lokā. Lai organizētu drošu apmeklējuma norisi visiem interesentiem, lūgums pieteikties pa tālr. +371 67764295 vai e-pastā [email protected], norādot datumu un vēlamo ierašanās laiku.

Arturs un apaļā galda bruņinieki

 

Leļļu teātra izrāde  notiek 4. decembrī pulksten 11.00 Rīgas latviešu biedrības nama Lielajā zālē  Rīgā, Merķeļa ielā 13.

Kā noticēt sev un kļūt par varoni? Kā atšķiras varoņi un varonība leģendā par Karali Arturu un Apaļā galda bruņiniekiem un mūsdienās? Izrādes veidotāji atdzīvinās leģendu par bruņinieku laikmetu, izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus, bet dramaturģiju balstīs šobrīd visā pasaulē populāro “izlaušanās istabu” jeb “escape room” noteikumos, kad, lai izkļūtu no slēgtas telpas, spēles dalībniekiem ir jāatrisina noteikts skaits uzdevumu.

 

“LeNeSOns un Šūmaņa “Karnevāls””

 

Sestdien, 4. decembrī, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina savus mazākos klausītājus uz koncertizrādi “LeNeSOns un Šūmaņa “Karnevāls”” Lielajā ģildē. Iemīļotais bērnu draugs – lelle LeNeSOns – ar dažādiem piemēriem palīdzēs izzināt mūzikas apvāršņus un orķestra noslēpumus, skaidros koncertā dzirdēto, kā arī mācīs uzvedības normas klasiskās mūzikas koncertos, paziņojumā presei informēja pasākuma organizētāji.

LeNeSOns uz skatuves kāps pl. 14.00. Koncerta diriģents – Andris Vecumnieks.

 

"Kā kļūt par Ziemassvētku vecīša palīgu"

 

Muzikālā izrāde bērniem notiks 4. decembrī pulksten 15.00. Madonas Kultūras namā Madonā, Raiņa ielā 12.

Ķepu patruļas suņuki Čeizs un Skaja ir gatavi parādīt Bembijam, kā kļūt par Ziemassvētku vecīša lielo palīgu! Caur āķīgiem uzdevumiem un skanīgām dziesmām dosimies neaizmirstamā piedzīvojumā un visi kopā kļūsim par Ziemassvētku vecīša brašajiem palīgiem! 

 

Nikolaja diena

 

Livonijas ordeņa pils Ventspilī

Tradicionāli Nikolaja dienu atzīmējam Livonijas ordeņa pilī Ventspilī, kur sestdien un svētdien, 4. decembrī un 5.decembrī, no plkst. 10.00 līdz 17.00 ikviens ir aicināts doties pa rūķu pēdām un ļauties priecīgiem atklājumiem. Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm.

 

Bērnu rīts

 

5. decembrī plkst. 11.00 ''Kino Bizes'' Bērnu rīta apmeklētājus gaida animācijas filma “Rūķi atgriežas”. Pēc seansa kā mazie, tā arī lielie skatītāji ir aicināti uzkavēties radošajā darbnīcā un darināt no filmas iedvesmotas elfu cepures.

Zemes dzīlēs, kur neiespīd neviens saules stariņš, notiek visīstākās izrādes, pat lieli festivāli. Tūkstošiem mazu un talantīgu rūķu cīnās par vistalantīgākā izgudrotāja godu. Vairāk par visu pasaulē mazās radībiņas bīstas cilvēku! Klusītēm izlavījušies no rūķu slēpņa un iznākuši virszemē, Elza un viņas draugi Kips un Baks nonāk neticamā notikumu virpulī.

Pēc seansa radošajā darbnīcā kopīgi izgatavos elfu cepures.

 

"Mazais princis"

 

Koncerts ģimenēm ar bērniem 5. decembrī pulksten 12.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē   Jūrmalā,  Turaidas iela 1.

Muzikālais uzvedums “Mazais princis” veidots pēc franču rakstnieka A.de Sent- Ekziperī slavenā literārā darba motīviem. Tā galveno domu – mēs esam atbildīgi par ikvienu, kuru pieradinām, vienalga, vai tā būtu roze, lapsa, vai cilvēks, paspilgtina uzveduma izvēlētā mūzika – D.Elingtona, Ē.Satī, Ž.Beko un citu franču populārās mūzikas autoru skaņdarbi. Gan galveno varoņu – Mazā prinča, Zvaigznes, Lidotāja, Rozes, Lapsas, Čūskas dziedājumi, gan instrumentālās grupas skaņu raksts, gan laikmetīgās dejas akcenti pauž rakstnieka atziņu – pats svarīgākais uz Zemes un pat vismazākās planētas ir īsta draudzība un mīlestība.

Uzvedums paredzēts sākumskolas vecuma bērniem, bet, tā kā pasaka "Mazais princis" ietver daudz nozīmīgu un jebkurā vecumā saistošu domu, arī pieaugušie skatītāji tajā radīs filozofiskas atklāsmes par cilvēka personības šķautnēm un izpausmēm.

 

Tiešsaistes svētku nodarbības

 

Visu decembri Ventspils muzeja muzejpedagogi aicina uz savām tiešsaistes svētku nodarbībām – Ziemassvētku spēli “Punktu pie punkta nekrāsi, pie sniegavīra netiksi” un muzejpedagoģiskām programmām „Dāvana pils eglei” un „Dzejolis pie eglītes”. Ventspils muzejs Amatu mājas Mazajā Komediantu skolā jauna apmācību programma: skolmeistare Elfiņome sagatavo ģimenes īstai Ziemassvētku sagaidīšanai!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt