Dienas ziņas

Infektoloģe brīdina par vasaras gripu

Dienas ziņas

Nometne no vardarbības cietušiem bērniem

Ukraiņu bērniem prieku sarūpē klauni

Klaune par dzimšanas dienā saziedoto naudu sarūpē pasākumu ukraiņu bērniem

Savā dzimšanas dienā Talsu Klaunu mājas galvenā klaune Pendele jeb Ilze Pumpure dāvanā gribēja saņemt nevis kaut ko sev, bet naudas ziedojumus, kas tālāk palīdzētu sarīkot prieka ekskursijas ukraiņu bērniem. Draugi naudu patiešām sarūpēja, bet izrādījās, ka ukraiņiem nokļūt Talsos ir sarežģītāk, nekā sākotnēji domāts. Tāpēc Pendele devās ceļā pati.

Pumpure dzimšanas dienā ziedojumos no draugiem saņēma 180 eiro. Lai gan tā varbūt nešķiet liela summa, tomēr tas klaunei ļauj savu inventāru ielikt mašīnā un vienkārši doties ciemos pie ukraiņu bērniem.

Viņa sacīja: "Visi pričendāļi jau Klaunu mājā ir pieejami, tie jau man ir. Man tikai ieliet degvielu un balonu maisiņu nopirkt. Viss pārējais un arī darbnīcas ir saziedotas."

Klaunes tētis dzimis Mariupolē, tāpēc karu viņa uztver sāpīgāk un emocionālāk. "Man jau, braucot šurp, ir jādomā: „Nevienam nevajag raudošu klaunu. Nevienam!”. Tā žēlošanās un līdzi jušana man ir mājās, ziņu skatīšanās un paraudāšana ir mājās. Es tagad zinu, ka te nevaru būt bēdīga un just viņiem līdzi. Man ir jābūt priecīgai un jādomā tikai, kā iepriecināt," viņa atzina.

Tik priecīgas un bezrūpīgas sejas nav redzētas no karadarbības sākuma, atzina pieaugušie, kuri kopā ar bērniem baudīja klaunes priekšnesumu. Mamma Anna Kulakova novērojusi, ka mazajiem jau laimei daudz nevajag – tā ir uzmanība, ko bērni šodien arī saņēma.

"Es arī esmu ļoti laimīga, un uzlabojas garastāvoklis. Ja bērni laimīgi, tad laimīgas arī mammas, un tas, manuprāt, ir galvenais,"

viņa norādīja.

Savukārt pasākuma dalībnieks Ņikita sacīja: "Man patīk, ir ļoti jautri. Uzlabojās noskaņojums, ir tiešām forši!"

Pasākumā sastaptā ukraiņu basketbola trenere Natālija Jevtuševskaja atzina, ka reizē ar prieku ir arī ļoti sāpīgi – jo šobrīd sanāk priecāties laikā, kad dzimtenē ir karš un bojā iet mierīgie iedzīvotāji un bērni. Šai bija jābūt laimīgajai bērnībai, kad Ukrainā doties uz cirku un citām izklaidēm, bet šobrīd iespējas ir ļoti ierobežotas. Tie bērni, kuri Kandavā bija ieradušies bez vecākiem, šobrīd atgriezušies mājās, jo viņiem bija pārāk smagi.

Jevtuševskaja stāstīja: "Ja kāds bērns ir bez mammas šeit, bet cits kopā ar mammu, kura ar viņu var parunāt, apskaut… Meitenēm tas bija ļoti smagi. Viņas bija pieci cilvēki, un es aizvedu mājās."

Šobrīd zināms, ka klaune Ilze Pumpure vēl dosies uz Vaiņodi, taču viņa cer, ka pieteiksies arī citas vietas Kurzemē, kur ukraiņi mīt. Tālāk neļauj doties ziedojuma summa. Tikmēr bērni cer, ka izdosies atrisināt transporta problēmas un viņiem izdosies dzīvē pārliecināties, kā izskatās vesela Klaunu māja Talsos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt