Klāt Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki «Pulkā eimu, pulkā teku 2019»

Aicina uz jubilejas 35. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkiem "Pulkā eimu, pulkā teku 2019" (PEPT), kas notiks nedēļas nogalē - 18. un 19. maijā - Iecavā, pulcējot ap 1500 dalībnieku. Svētku notikumos ieeja ir bez maksas.

Svētki – ikgadējais nacionālais sarīkojums – ir plašākas PEPT programmas noslēguma sarīkojums. PEPT ir vienīgā nacionāla mēroga programma, kurā bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem apgūst latviešu nemateriālo kultūras mantojumu, to izzinot un praktizējot visa mācību gada garumā. Dalībnieki apgūst tradicionālo dziedāšanu, dejošanu, muzicēšanu, rotaļas un stāstu stāstīšanas prasmes, piedaloties PEPT programmas notikumos.

Projekta vadītāja Māra Mellēna: “Tradicionālās kultūras, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma apgūšana un pārmantošana, bērnu un jauniešu vidē ir būtiska mūsdienu kultūras sastāvdaļa. Globalizācijas laikmetā dalībniekiem ir iespēja piedzīvot savu etnisko un kultūras identitāti, pārmantot prasmes un zināšanas, tās izmantojot šodien.”

Dalībnieki ik gadu izzina kādu no tautas tradīcijām, kas ir veltīta konkrētai tēmai. PEPT 2019. gada tēma ir „Rotā saule, rotā bite”, saskaņā ar kuru dalībnieki ir apguvuši zināšanas, prasmes un iemaņas daudzveidīgos folkloras žanros. Iecavas novads, kur šogad notiek svētki, ir pazīstams ar savām biškopības tradīcijām, zemkopības un amatniecības tradīcijām, ar kurām dalībnieki tiks iepazīstināti.

Galvenie notikumi:

18. maijs, sestdiena

  • 11.00. Svētku atklāšanas koncerts „Skanēdama bite skrēja”. Pie Iecavas Mūzikas un mākslas skolas.
  • 18.00. PEPT folkloras konkursu laureātu koncerti. Norise vienlaicīgi trīs pilsētas vietās: Iecavas Kultūras namā, Iecavas Sv. Antona Romas Katoļu baznīcā un Iecavas vidusskolā.

19. maijs, svētdiena

  • 10.00. Svētku dalībnieku gājiens.No Iecavas domes uz Iecavas estrādi.
  • 10.30. Svētku noslēguma novadu koncerts “Rotā saule, rotā bite – pienenēs, purenēs”. Iecavas estrāde.
  • 13.45. Rotaļu sarīkojums “Rotaļu vija Latvijai”. Iecavas estrāde.

Seko līdzi notikumiem arī Facebook.com tiešraidēs.

"Pulkā eimu, pulkā teku" ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt