Klase

"Klase". Gribu mācities ārzemēs

Klase

Klase

Pēcstundas ar Raimondu Paulu

Katra valoda ir milzu vērtība. Pēcstundas ar Raimondu Paulu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Ņikita tiekas ar komponistu Raimondu Paulu, lai runātu par profesijas izvēli, apņēmību, valodas apgūšanu un tās nozīmi cilvēka dzīvē, kā arī par skolas laika blēņām. Maestro uzsver - katra valoda ir vērtība.

Ņikita pirms tikšanās ir ļoti uztraucies, jo “satiksies ar pašu Raimondu Paulu”.

Uzziņai: Raimonds Pauls. Maestro. Komponists, pianists, diriģents, aranžētājs. Bērnību pavadījis Iļģuciemā. Audzis ļoti stingrā ģimenē. Tēvs vēlējies, lai Raimonds kļūst par vijolnieku. No četru gadu vecuma mācījies klavierspēli. Jau 14 gados uzstājies restorānos. Bijis Latvijas Republikas kultūras ministrs. Šobrīd turpina aktīvi koncertēt. Īpaši cienīts gan latviešu, gan krievu sabiedrībā.

Raimonda Paula skolas laiks sakritis ar Otro pasaules karu, kas bija traģisks laiks. Maestro mācījās 7. pamatskolā Pārdaugavā, strādnieku rajonā, parastā skolā. Pēc tam vecāki lika sākt spēlēt klavieres. “Visādā ziņā klavieres daudz palīdzēja “vieglāk tikt cauri”, jo bija jāspēlē dejotājiem un citos pasākumos, tad par to lika labas atzīmes, varēja “izšmaukt“ no skolas,” atceras Pauls.

Tad sekoja mācības desmitgadīgajā mūzikas skolā (Emīla Dārziņa Mūzikas skola). Pēc tam no 1953. līdz 1958. gadam Pauls studēja Latvijas Valsts konservatorijas Hermaņa Brauna klavieru klasē. Kopš augstskolas ir profesionāls mūziķis.

Pauls atceras, ka viņa vecāki bija vienkārši cilvēki, viņiem bija mīlestība pret mūziku un mākslu. Tēvs piespieda dēlu nodarboties ar mūzika, šodien komponists par to tēvam ir pateicīgs, kaut bērnībā labprātāk būtu laukā spēlējies ar puikām.

Protams, skola nebija tikai mācības un mūzika, Raimonds Pauls stāsta Ņikitam par dažādām puiku dienu blēņām: “Visādas lietiņas strādājām.”

Ņikitu interesē, kā komponists apguvis krievu valodu. Pauls atzīst, ka tas noticis nemanot, sācis lasīt krievu detektīvus, tad krievu valodas skolotāja prasīja izstāstīt saturu no izlasītā.

“Katra valoda ir milzu vērtība,“ pauž komponists, kuram krievu valoda vēlāk noderējusi, jo daudz strādājis ar krievu māksliniekiem, arī viņa dziesmas tulkotas krieviski.

“Es vienmēr ar cieņu izturēšos pret šo valodu un kultūru, kur ir daudz kā laba.”

Jautāts par motivāciju un koncentrēšanos uz izvēlēto mērķi, maestro atbild, ka, ja profesija ir izvēlēta, ar to ir jānodarbojas, ja neko nedarīs, nekā nebūs: “Man darbs jāizdara, ja neizdarīšu, būšu zaudētājs.”

“Galvenais – sevi jāpiespiež... Dzīve nebūs viegla, tevi sitīs no visām pusēm. Tie sitieni nebūs viegli, jāmēģina tos kaut kā pārdzīvot,”

savu padomu Ņikitam dod Raimonds Pauls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti