Kas jāzina vecākiem, uz Dziesmu un Deju svētku koncertiem dodoties kopā ar bērnu

Dziesmu un Deju svētku koncertus bērni līdz septiņu gadu vecumam var apmeklēt bez maksas, ja neaizņem atsevišķu sēdvietu. Pasākumu rīkotāji aicina vecākus atbildīgi izvērtēt pasākumu piemērotību bērnu vecumam.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Dziesmu un Deju svētku norišu vietas nav pilnībā drošas bērniem, tāpēc svētku rīkotāji lieguši svētkos piedalīties dalībnieku bērniem.

Mēs saņēmām Daces Elmanes jautājumu:

“Vai uz noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu skatītāji drīkst ņemt līdzi 4 - 6 gadus vecus bērnus?”

Sazinājāmies ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāju Ingu Vasiļjevu, viņa skaidro, ka Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz septiņu gadu vecumam ir bez maksas gadījumā, ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta.

Vecākiem ir jāapdomā, vai bērnu visu koncerta laiku spēs turēt klēpī,

ja bērns vēlēsies sēdēt blakus vecākiem, tad traucēs citiem koncerta apmeklētājiem, vecākiem arī jārespektē citu apmeklētāju vēlme atpūsties un izbaudīt pasākumu.

Inga Vasiļjeva aicina vecākus izvērtēt pasākuma atbilstību bērna vecumam, interesēm un pacietībai.

Vecākiem, kuri pasākumus apmeklē kopā ar bērniem līdz septiņu gadu vecumam,

līdzi jāņem bērna vecumu apliecinoši dokumenti, apsardze ir tiesīga tos prasīt uzrādīt.

Dziesmu un Deju svētku rīkotāji vecākiem, kuri vēlas pasākumus apmeklēt kopā ar bērniem, atgādina:

Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Bet, ja esat nolēmuši apmeklēt šos koncertus ar zīdaiņa vecuma bērniem un doties ar ratiem Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, lūgums izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas un ir novietojami zem sēdvietām. Savukārt, Daugavas stadionā ratus (dažāda modeļa) varēsiet atstāt tribīņu gaiteņos vai pie tribīnēm, netraucējot skatītāju kustībai. Koncerta laikā tos varēs arī novietot velonovietnēs pie Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona, kur tie būs drošībā. Rīkotāji atbildību par personīgajām mantām gan neuzņemas.

Atgādiniet saviem bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja viņš ir apmaldījies. Bērnam vai nu jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs, vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Atgādiniet, ka nedrīkst runāt ar aizdomīgiem svešiniekiem, nedrīkst ļaut sevi aiztikt un skarties klāt. Īpaši uzsveriet, lai neiet līdzi un nekur nebrauc kopā ar nepazīstamiem, kā arī neko neņem no svešinieka – pārtiku, priekšmetus, naudu un tml. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, informācijas centrā, pie policijas darbiniekiem, mediķiem.

Vairāk par svētku norisi, noteikumiem un prasībām dalībniekiem un apmeklētājiem lasiet XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku mājaslapā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt