Ģimenes studija

Ģimenes spēku nopietni izaicinājumi tikai stiprina. Tiekamies ar Pavlovsku ģimeni

Ģimenes studija

Aicina atsaukties ģimenes, kas būtu gatavas pieņemt audzināšanā vecākus bērnus

Izmaiņas ģimenes valsts pabalsta apjomā no 2022. gada

Kas jāzina vecākiem par ģimenes valsts pabalsta aprēķināšanu un saņemšanu 2022. gadā

2022. gads nāk ar izmaiņām ģimenes valsts pabalsta sistēmā, pabalsta apmērs būs atkarīgs no tā, cik faktiski audzināmu bērnu ir ģimenē. Laulātajiem vienojoties, iespējams saņemt ģimenes valsts pabalstu par visiem kopīgi audzināmajiem bērniem, ne tikai saviem bērniem, raidījumā “Ģimenes studija” pauž Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Solvita Sukure.

Līdz šim ģimenes valsts pabalstu rēķināja diferencēti atkarībā no tā, kurš pēc kārtas bērns ģimenē ir piedzimis. No 2022. gada spēkā būs jauni nosacījumi –

ģimenes valsts pabalsts būs atkarīgs no tā, par cik faktiski audzināmiem bērniem ģimenē vecumā no 1 līdz  20 gadiem pabalsts tiek saņemts.

Ja ģimenē ir viens bērns šajā vecumā, pabalsta apjoms būs 25 eiro, par diviem bērniem pabalsts būs 100 eiro, par trim bērniem – 225 eiro, par četriem un vairāk bērniem – 100 eiro par katru bērnu. 

Precizējums

Palielinājums trīs un vairāk bērnu ģimenēm nebūs divkārtīgs. Palielinājums redzams tabulā.

Pabalstu saņems visi bērni no 1 līdz 16 gadu vecumam. 

Vecāki nesaņem pabalstu par bērnu pēc 16 gadu sasniegšanas, ja bērns nemācās, ir precējies, izbraucis no valsts, vecākiem pārtrauktas tiesības bērnu audzināt. Studējošiem bērniem valsts pabalstu nemaksā, tikai tiem, kuri apgūst vidējo izglītību vai iegūst profesiju.

Ģimenes valsts pabalsts sākas no bērna gada vecuma, līdz gadam vecāki saņem bērna kopšanas pabalstu, to pēc gada vecuma turpina maksāt, bet mazākā apmērā.

Vecākiem, kam pabalsts jau ir piešķirts, VSAA veiks pārrēķinu, nav nepieciešami pieteikumi.

No 2022. gada 1. janvāra:

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Ģimenes valsts pabalsta apmērs atkarīgs no tā, par cik faktiski audzināmiem bērniem pabalsts tiek saņemts.

Ģimenes valsts pabalstu izmaksā par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 16 gadu vecumam, kā arī par bērnu vecumā no 16 līdz 20 gadiem, ja viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā.

Ja bērnam noteikta invaliditāte, tad papildus piešķir un izmaksā piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta, un par šo bērnu ģimenes valsts pabalstu pēc bērna 16 gadu vecuma sasniegšanas izmaksā neatkarīgi no fakta, vai bērns mācās vai nemācās.

Vienam no laulātajiem, pamatojoties uz otra laulātā labprātīgu piekrišanu, iespējams saņemt ģimenes valsts pabalstu par visiem kopīgi audzināmajiem bērniem, ne tikai par saviem bērniem. Iesniegums jāiesniedz līdz 15. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt