Bardaks bēniņos

«Bardaks bēniņos 2». Velosipēds

Bardaks bēniņos

Bardaks bēniņos 2. «Velosipēds». 14. sērija

Bardaks bēniņos 2. «Lielkoncerts». 13. sērija

Kas jāzina par bērnu uzvedības un drošības noteikumiem publiskos pasākumos

Pirms došanās uz publisku pasākumu ar bērnu ir jāpārrunā gan uzvedības, gan drošības noteikumi, jāuzzina, kādus īpašus noteikumus pasākuma rīkotājs ir noteicis. Vecākiem ar bērniem drošības speciālisti iesaka runāt pirms katra pasākuma, jo atkārtošana nostiprinās zināšanas.

Publisku pasākumu rīkotāji nosaka drošības noteikumus, tie jāievēro, pirms došanās uz koncertu ar tiem jāiepazīstas. Daudzi no tiem ir jāievēro visos brīvdabas koncertos, bet ir arī pieklājīga rīcība, lai ar savu uzvedību netraucētu citus apmeklētājus.

Sarunai ar bērnu par došanos uz lielkoncertu noderēs raidījums "Bardaks bēniņos".

Vasara ir laiks, kad teju ik dienas notiek kāds lielāks vai mazāks brīvdabas pasākums. Bardaks ir nolēmis doties uz vienu no tiem. Tomēr pirms lielā notikuma Bardaks kopā ar bērniem apciemo pasākumu organizatoru, kurš viņiem izstāsta, kā tādos pasākumos jāuzvedas, ko drīkst un ko nedrīkst ņemt līdzi, un pats galvenais, kā lielajā burzmā nepazaudēties.

Atgādinājumam daži drošības baušļi, kopā ar bērniem apmeklējot publiskus pasākumus. Pirms doties uz pasākumu, vecākus aicina izvērtēt pasākuma atbilstību bērna vecumam, interesēm un pacietībai.

Mazi bērni ir kustīgi, zinātkāri un dažreiz pārgalvīgi, viņi var ātri noklīst lielajā pūlī.

Svarīgi zināt publiskos pasākumos

Ar bērnu pārrunāt drošības noteikumus pirms došanās uz publiskām vietām.

Runāt katru reizi, pirms katra publiska pasākuma, pat vairākas reizes dienā.

Bērnam jāzina savs vārds, uzvārds, vecāku vārds, uzvārds, labi, ja arī prot nosaukt dzīvesvietu.

Esot kādā publiskā pasākumā, vienojieties par kādu zīmīgu vietu, kur satikties, ja kāds ir noklīdis vai apmaldījies – koks, pietura, piemineklis, plakāts vai kas cits. Vienojieties, ka jāgaida tajā vietā, nedrīkst doties prom meklēt vecākus vai paziņas.

Mazāku bērnu apģērba kabatā ielieciet zīmīti ar bērna vārdu un telefona numuru, pa kuru var sazvanīt tuviniekus. Pasakiet un parādiet to bērnam. Daži vecāki iesaka telefona numuru uzrakstīt uz bērna rokas.

Pastāstiet bērnam, ka nedrīkst doties līdzi svešiniekiem; ja kāds bērnu ar varu velk prom, tad bērnam skaļi jāsauc pēc palīdzības. Tāpat no svešiniekiem nedrīkst pieņemt saldumus, dāvanas, pārtiku.

Parādiet bērnam cilvēkus, kuri var palīdzēt, visticamāk, viņi būs formās, pūlī būs pamanāmi. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, informācijas centrā, pie policijas darbiniekiem, mediķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt